AYDIN ÖRS: Hidayet Türkoğlu'nun başkanlığını destekliyorum
13.10.2016 - 15:27

Türk basketbolunun duayeni Aydın Örs, yaklaşan seçimler öncesinde açıklamalar yaptı.

Radyospor'da yayınlanan Nesine.com'un sunduğu Senih Yurga ile Ümit Avcı'yla Boyalı Alan programına bağlanan Aydın Örs şu ifadeleri kullandı:

Basketbolun içinden gelenlerim başkanlık yapması bir şans. Sorunları yakından biliyorlar. Görünen o ki Hidayet Türkoğlu tek aday olacak. Önemli sorunlar kendisini bekliyor. Ben de gidip oy vereceğim. 

Harun Erdenay federasyonu olumlu bir çalıştay yaptı. Bir takım tavsiyelerde bulunduk, bir rapor oluşturuldu. Sanıyorum bu rapor federasyona gelmiştir. Sorunların hepsinin bir anda çözülmesi beklenemez ama zaman içinde Türk basketbolcu ve antrenörler için radikal kararlar gerekiyor. Umarım sorunların farkında olarak geliyorlardır.Oluşturulacak kadrolar da önemli. 

Hidayet Türkoğlu ile Ömer Onan da benimle görüştü. Kendilerine destek vereceğim.

Yorumlar


Emre Yanlış bir iş yapıyorsun Aydın hocam. Konu sadece sportif olsaydı bir şey demezdim sen haklı olurdun ama olay sadece sportif değil aynı zamanda siyasal. Hem unutma Hidayet doping yapmış ve çok uzun süre ceza almış bir isim. Basketbol Federasyonu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan ana statüsünün 9. maddesine göre son 5 yıl içinde bir defa 3 ay veya toplam 6 ay hak mahrumiyeti cezası alan spor adamları Federasyon Başkan adayı olamıyor. Ama Hidayet bu maddenin varlığına rağmen nasıl oluyor da çıkıp "ben adayım" diyebiliyor? Bunu bir düşün hocam.
13-10-2016 19:29
Julius Sendemi Brutus ?
13-10-2016 18:36
nihat Ömer Onan gibi resmi olarak bir takımın kadrosunda, belirli bir sıfatla yer alan biri, nasıl olur da gün gelip o takımı denetleyecek kurum için propaganda çalışması yapabilir? Bunun hukuki ve-veya etik bir izahı var mıdır?
13-10-2016 15:55

Yorum Yazın


Tweetlerimiz