Ataman'ın inadı ve inancı
07.04.2016 - 13:27

Galatasaray Euroleague' alınmadığı gün Ergin Ataman kulübüne haksızlık yapıldığını ama bu kupayı kazanarak tekrar Euroleague döneceklerini söylediğinde kimse inanmamıştı. Çünkü Galatasaray mali güçlükler içindeydi ve Ergin takım kurmakta zorlanıyordu. Ama Ergin Ataman hiç vazgeçmedi. Düşük bütçeye, transfer yasağına karşın takımını kurdu.  Galatasaray seyircisini arkasına aldı ve inanımaz bir şekilde kupaya asıldı.

Dünkü maç çok zordu. İlk maçta elde edilen 14 sayı basketbolda her an kapanabilir bir skordu. Rakip hızlı oyunu müthiş oynuyordu.  Buna ilave Gran Canaria yolculuğu uzun ve yorucuydu. Ancak özel uçakla gidilerek önemli bir eşik aşıldı. 

Maça gelince, Ergin oyuncularına tempoyu düşürmelerini, sabırlı hucüm etmelerini söylemiş. İlk iki çeyrek hucümda isabetli olarak rakibin hızını kestiler. Ancak ilk maçta olduğu gibi Davis ve Lasme'nin faul problemine girmeleri, beş faul alıp çıkmaları İspanyol ekibinin çok işine yaradı. İkinci ve üçüncü çeyrekte savunmasını iyice sertleştiren  ve seyircisini arkasına alıp inanılmaz üçlükler atan Geran Canaria skoru 18 sayıya kadar çıkardı ama Ergin Ataman'ın Aslanları maçı uzatmaya götürüp finale çıkacak skoru elde ettiler.

Ergin Ataman bu kupayı almaya inandı, bu inancı takımına camiasına da aşılayarak Galatasaray'ı finale taşıdı.

Finalde avantaj bizde. Şampiyonluk maçı Abdi İpekçi'de. İnşallah şampiyonluk kupasını sahamızda kaldıracağız.

DOĞAN HAKYEMEZ

 

Yorumlar


moscow Dogan Hakyemez'in Galatasaray idari kadrosunda olmasi gerekiyor..Bilgi ve tecrubesi ile Galatasaray takimi onundeki 5 seneye damgasini vurur her kulvarda.
07-04-2016 13:55

Yorum Yazın