Ataman'dan oyuncularına: Hücumda topların değerini bilin!
03.07.2016 - 12:37

Olimpiyat Elemeleri hazırlıklarını Filipinlerin Başkenti Manila’da sürdüren A Milli  Basketbol Takım günü tek idmanla tamamladı.
Coach Ergin Ataman’ın yönetiminde maçların oynanacağı Mall of Asia Arena’da  ısınma hareketleri ile başlayan çalışma daha sonra 5’e 5 savunma ve hücum setlerinin  tekrarlanması ile devam etti. Bir gün önce oyuncuları ile yaptığı toplantıda Kanada’nın İtalya ile oynadığı hazırlık  maçının görüntülerini  izleten Ergin Ataman, idman sırasında her pozisyonu tek tek açıkladı. Özellikle hücumda az hata yapılmasını isteyen Ataman, hücumda topların değerinin bilinmesini istedi. Savunmanın da sert yapılması gerektiğini ifade eden Ataman, oyuncularına daha fazla mücadele etmeleri gerektiğini de ifade etti.
Yaklaşık 1.5 saat süren ve oldukça  tempolu geçen idmanın son bölümünde ise şut  çalışması gerçekleştirildi.
A Milli Takımımızın idmanının dün Manila’ya gelen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Sportif Direktör Barbaros Akkaş ve Recep Ankaralı da izledi. Coach Ergin Ataman ile bir süre sohbet eden Harun Erdenay, hazırlıklar  hakkında bildi aldıktan sonra takıma başarılar diledi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz