Ataman'dan Milli Takım açıklaması
22.11.2016 - 20:28

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Türkiye’nin, 2017 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası’nda (EuroBasket 2017) madalya kazanabileceğini belirterek, “Milli takımın hangi başantrenörle bu madalyaya daha çok yaklaşacağı Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki federasyonun vereceği bir karardır.” dedi.

A Milli Basketbol Takımı’nın eski başantrenörü Ataman, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen EuroBasket 2017 kura çekiminden sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ataman, “Şampiyonada milli takımın başında olacak mısınız?” sorusuna, şu cevabı verdi:

“Bu sorunun muhatabı ben değilim. Türk basketbolseverler öncelikle bugün gerçekleşen kura çekiminin heyecanını yaşamalı. Son Avrupa Şampiyonası’ndaki ölüm gurubundan sonra bu, iyi bir kuradır. Kendi ülkemizde düzenlenecek bir organizasyon olacağını düşündüğümüzde, iyi bir kura çektik. Grupta ilk iki şansımızı yüksek görüyorum. Çapraz eşleşme için de ilk ikiye girmek bize ciddi bir avantaj sağlar. Önemli olan Türk Milli Takımı’nın 2017 Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısıdır. Bu şampiyonada milli takımın madalya kazanabileceğini düşünüyorum. Milli takımın, hangi başantrenörle bu madalyaya daha çok yaklaşacağı, Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki federasyonun vereceği bir karardır. Türk basketbolseverler bir süre daha başantrenör kim olacak, diye merak edecek.”

Son Avrupa Şampiyonası’nda takımın başında olan Ergin Ataman, “Türkiye’de bu takımı başarıya götürebilecek birçok arkadaşım var. Kimse bu görevden kaçmaz. Biz layığıyla bu görevi yerine getirdik. Bundan sonra da yerine getiririz. Kararı Türkiye Basketbol Federasyonu verecek ama kim olursa olsun milli takım madalya için sonuna kadar savaşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar


gsbanvit Antrenörlük görevi Ataman ve Sarıca'ya emanet edilmeli.
23-11-2016 14:59
Tolga Ergin Hoca kendini kanıtlamış biri tartışmasız devam etmesinde sorun yok ama Federasyon sadece Milli Takıma odaklanmış bir koç istiyor aklımızda 3-4 seçenek var Erman Kunter Fransa'dan Milli Takım için döner mi? Ufuk Sarıca Beşiktaş'ta çok başarılı kulübü bırakır mı ? Veya Ergin Hoca ile hem kulüp hem de Milli Takım'lı bir seçenek düşünülebilir Orhun Ene yi de unutmamak lazım!
23-11-2016 08:36
Cimbomlu Eğer yerli koç olacaksa bu Ergin Ataman'dan başkası olmamalı.Olurda Ufuk Sarıca olursa Aziz Yıldırım'ın tepkisi ne olacak ? Malum antrenör kulüp takımı çalıştırırsa oyuncu göndermem diyordu.Sahi kendi antrenörü Tanjevic çalıştırdı 2 takımı ama o zaman hiç sesi çıkmıyordu.Hayırdır ?
23-11-2016 08:02
ballokum 1)Erman Kunter 2) Ufuk Sarıca Ataman falan bayatladı... Olmaz. Şaibeli, tartışmalı holigan koçlar istemiyoruz...
23-11-2016 07:35
polat remzi'ye katılıyorum. bence de yerli bir koç ile anlaşılacaksa bu isim ufuk sarıca olmalıdır. hakeza erman kunter de tekrardan düşünülebilir. ergin ataman kötü bir koç değil, hatta bence de başarılı bir koç ama milli takım macerası bir türlü beklentileri karşılayacak düzeyde olmadı. o yüzden daha fazla zorlamanın bir manası yok.
22-11-2016 22:58
Hakan Cengiz Daha hala madalya falan vaadediyor millete. Bıkmadı böyle siyasetçiler gibi boş vaatler vermekten. Yeni seçilecek antrenör yeni bir milli takım iskeleti kurmalı, bu iskelet artık yaşlı ve ne olduğunu ezberlediğimiz oyunculardan değil büyük oranda gençlerden oluşmalı. Gençlerle başarı bir anda gelmez, bu yüzden gençlerin olası başarısızlığında sorumluluğu üstlenebilecek biri olmalı, sürekli bahaneler üreten, kısa vadede başarıyı amaçlayan biri olmamalı kesinlikle. Yoksa yıllar yine çöpe gider. Ergin Ataman falan kesinlikle olmamalı, denedi, şans verildi, olmadı. İkna edilebilirse Erman Kunter'i isterim ben şahsen.
22-11-2016 22:10
remzi Milli takım yöneticileri için "Milli Takım Antrenörü" tercihi bakımından kulüp takımı çalıştırma durumu bir engel tercih etmemeli. Ergin Ataman tartışmasız faal en başarılı Türk antrenör. Tekrar tercih edilebilir mi? Neden olmasın. Bu mevki için her zaman kredisi var. Fakat ben görevde geçirdiği hiçbir turnuvayı başarılı atlatamadığı kanaatindeyim. Üstelik girdiği ikili diyaloglar ve gereksiz açıklamalar... Şahsi kanaatim, Ufuk Sarıca'nın bu görev için en ideal tercih olacağı yönünde. En azından sonuna kadar savaşan bir takım izleriz. Bekleyelim ve görelim.
22-11-2016 21:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz