ATAMAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR
18.11.2016 - 22:13

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Darüşşafaka Doğuş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Ataman, "Bu akşam sadece bir maç kazanmadık. Aslında çok şey kazandık. Basketbolun takım oyunu olduğunun mesajını tüm oyuncular aldı. Daye ve Tyus da düşüş var. İkisinin de ufak rahatsızlıkları var. İkisinin de bugün verimli olmadığını gördüm. Pleiss müthişti bu gece. Sadece savunmada değil, hücumda da iyiydi. Emir'i çok iyi kullandık. Çok akıllı ve yürekli oynadık. Sahanın tek hakimi Galatasaray'dı... Bu takıma mutlaka bir oyuncu kurucu gelecektir. Yönetim Salı günü karar verecek ve buna göre önümüze bakacağız" açıklamasında bulundu. 

Ergin Ataman, kadro dışı kararlarıyla ilgili olarak, "2 oyuncuyu da performanslarından dolayı kadrodışı bırakmadım. Burası Galatasaray, buranın kuralları ve hissiyatı var. Zalgiris maçı kaybettik sonra umrunda olmadan otelden çıkıp sabaha karşı gelirsen affetmem mümkün değil. Yönetim bir ceza verecek. Russ Smith'in durumu daha kritik. Son bir haftada kaburgasındaki ağrı nedeniyle antrenmana çıkmıyor. Herhangi bir rahatsızlığı gözükmüyor. Kendisi ısrarla oynamayacağını söylüyor. Kan tahlili yaptırmaya çalıştık ancak reddetti. Bu çok düşündürücü bir durum. Oyuncuların otel olmadıkları fizik-tedaviye katılmadıkları anlaşılınca ortaya çıktı. Vurdumduymazlık varsa bunun cezası çekilir. Russ Smith'le ilgili gerekli tüm tedbirleri aldık" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF: FEHMİ ÖZGÜLER

Yorumlar


Özgüreda Dünde burada aynı yorumu yazdım tekrar edeyim. Daha geçen yıl Eurocupta kupa aldıran, yıllar sonra ligde şampiyonluk yaşatan Hocamızın sonsuz kredisi vardır; ne diyorsa ne yapmışsa doğrudur bir bildiği vardır. İçimizdeki İrlandalılar dahil anti Ergin Atamancılar bunu böyle bilsin.
19-11-2016 12:11
Hasan Gencer Euroleaguede sonunculuk mücadelesi kızışıyor. Zalgiris ve GS en güçlü adaylar olarak devam ediyorlar...
19-11-2016 11:41
ozan Çok bariz smith'i göndermek için bahane arıyolardı buldular dentmona hafif bir ceza verilir üstü kapatılır.
19-11-2016 09:31
KingJames Hadi yabancı oyuncu hayranı dedinde, hiç istatistiklere bakmadan dedin sanıyorum. Türk olduğu için kıskandığımız, ne yapacağımızı bilemediğim Göksenin 30 dakika pardon 3 dakika süre almış.. Sinan Güler'i çıkarınca birşey kalmıyor ki, Melih'te dün ciddi süreler aldı.. 10 dakika için birbirimizi kırmayalım. içeri kapak olur bu ancak
18-11-2016 23:30
Tolga Hocam sinir bozucu bir sezon başlangıcı oldu toparlayacağına inanıyorum aynı çalışma tempon ve motivasyonun ile takımı tekrar kaldırırsın sana güveniyoruz
18-11-2016 23:02
Mertbaba Yabancı oyuncu ,koç hatta top toplayıcı hayranlarına güzel kapak olmuş gerçi yine olmamıştır Gs her zaman haksızdır onların küçük dünyalarında.
18-11-2016 22:30

Yorum Yazın


Tweetlerimiz