Ataman'dan Bourousis itirafı
11.07.2016 - 12:07

A Milli Takım ve Galatasaray koçu Ergin Ataman Socrates Dergi'ye konuştu.

Önemli mesajlar veren Ataman'ın öne çıkan ifadeleri şöyle:

- Obradovic benim idollerimden biri. Tükürük olayından sonra geçmiş olsun diye mesaj attım. Dördüncü maçtan sonra geçen konuşmada basının yazdığı gibi provokasyon kelimesi geçmedi. Tabi bundan sonra Ataman - Obradovic dostluğu pekişir mi? Pekiştirilemez, zor. 

- Geçenlerde Hikmet Karaman ile konuştum. 'Gel yanıma, tek başına bir takım alıp götürürsün' diyor. Günün birinde belki de iki üç sene sonra bunu deneyebilirim.

-Joey Dorsey çok iyi bir çocuk. Beraber tatile çık hiç sıkılmazsın ama eğer basketbol takımı kuruyorsan ve Joey önemli bir parçasıysa onun sık yaşadığı konsantrasyon kayıplarını gidermek zor. Takımın havasını bozuyor. Dorsey’e tavsiyem her yere annesiyle gitmesi. Bir program var ya FaceTime diye, annesiyle sürekli oradan konuşuyorlar. Annesi etkili de oluyor, çocuğu kumanda edip doğru şeyler söylüyor ama FaceTime bittikten, bir süre geçtikten sonra… Joey annesini bertaraf ediyor, sıkıntı da o zaman başlıyor işte. Konsantrasyon problemi olmasa bence Avrupa’nın en önemli pivotlarından biri. Onu da ‘Annenle birlikte geleceksin’ diyerek çözmenin dışında bir yol yok. Biz sezon başında Ioannis Bourousis’le anlaşma noktasına gelmişken daha genç, daha blokçu, daha atletik olsun diye Dorsey’den yana bir tercih kullandık. Lasme’nin yanına Bourousis ya da o kalibrede bir pivot koysaydık Türkiye’de şampiyonluğu kazanabilirdik. Yaz dönemindeki tek hatalı tercihimiz Dorsey-Bourousis arasında oldu.

Yorumlar


firstdeadlysin Gerçi küçücük ve bir özelliği olmayan bir kent ama yine de bir sanayi sitesi vardır diye düşünüyorum mersin de, bozulanlar oraya gitsinler derim, biz Urbana'da sadece insanlara hizmet sunuyoruz.
13-07-2016 11:06
KingJames38 Burada ana konudan ayrılmayalım, bu beyefendinin ısrarla vermek istediği mesaj şu, aslında süper hocayım ama bütçe ve bir iki küçük ayrıntı yüzünden bu ortaya çıkmıyor. Bu kompleks bitmez, bugün Obra ile yarın Blatt ile sorun yaşar. Büyük koç farkını görmek için Play-off maçları sonrası iki koçun açıklamalarını davranışlarını, mimiklerini izleyin. Ataman kendi sınıfında iyi bir hoca, eldeki kaynağı iyi kullanıyor, iyi oyuncular buluyor, ama üst düzey yerlerde bu tavır, karizma yetmez, RM de CSKA da hiçbir oyuncu kendini tokatlatmaz sanırım..
12-07-2016 00:32
mertbaba Handancığım herkesle kavga edip herkese hakaret etme, bozuluyorum ama...
11-07-2016 22:29
barış Obra-Ataman dostluğunun pekişmesinin zor olduğunu duyan Obradovic gözyaşlarıyla antrenörlüğü bırakır
11-07-2016 21:01
firstdeadlysin Evet gerçekten futbol fanatikleri sayfaları kirletmesinler, hele hele kendisine kutlu diyen ahlak problemli troll'ler hiç kirletmesinler....
11-07-2016 18:48
kutlu Bu futbol fanatizmi olanlar gelip basketbolu kirletmesinler. Fb Chelsea yi yendi pendik fb yi yendi Pendik premier lig şampiyonu olurdu. Bu saçma sapan öğretilerinizi gidin cahil insanlara gösterin ahlak yoksunu insanların objektif bakma kabiliyetleri yoktur. firstdeadlysin tarzı insanlardan arınmadıkça ülke sporu bir yere gelemez
11-07-2016 17:14
Hakan Çelik Laboral mi FB karşısında ezildi? Adams'ın son topu girse FB elenmişti. Bir dahaki sefere daha dikkatli izleyin. Gerçi sizin gibler 100 defa da seyretse ffikri değişmez.
11-07-2016 15:14
Erhan firstladysin isimli arkadaş, Galatasaraylı değilim ama bir yorum yapacaksanız fanatizmi bırakın kardeşim. Senin ezildi dediğin takıma karşı Fenerbahçe maçı güç bela uzatmaya götürdü ve öyle kazanabildi. Fenerbahçe elbette geçen sene güçlü ve dominant bir takımdı. Ancak her maçı ezerek kazanmadınız.
11-07-2016 14:45
barış1907 Acaba Bourousis, Galatasaray'a gelseymiş Laboraldeki gibi oynar mıydı diye düşünenler var mı? Bana inandırıcı gelmiyor. Çünkü Bourousis'in iyi oynamasını sağlayan şey Laboral'in guardlarının penetresinin güçlü olmasıydı. Mike James ve Darius Adams'ın penetreleri güçlü olduğu için ikili oyunlardan sonra Bourousis'in savunmacısı hep yardıma gitmek zorunda kalıyordu bu yüzden de Bourousis hep dışarıda boş kalıyordu. Ayrıca Laboral'deki herkesin potaya topsuz koşu yapması ve Bourousis'in pasör özelliğinin olması, takım kimyasının çok iyi olması Bourousis'in daha iyi oynamasını sağlıyordu. Galatasaray'a gitseydi de anca Real'deki gibi oynardı. Çünkü oyun sistemi Bourousis'e uygun değil.
11-07-2016 14:05
firstdeadlysin Bourousis transfer edilseymiş şampiyonmuş, aç tavuk kendisini darı anbarında zannedermiş, Laboral Kutxa oyuncusu olan Bourousis galatasaraydan kat be kat üstün olan takımıyla Fenerbahçe karşınına çıktı ve ezilip gittiler, ataman'ın konuşurken biraz geçmişe bakma alışkanlığı kazanması gerek, böylesine yetersiz ve yeteneksiz bir coach'un Fenerbahçe'den şampiyonluk alabilmesi için ancak Iguodala, Harden ve Durant üçlüsünü aynı anda alırsa olası....
11-07-2016 13:34
Philly Ergin Ataman'ın futbol antrenorlugu yapmasi ile ilgili olarak google'da bknz. "An American Coach in London: NBC Sports Premier League Film featuring Jason Sudeikis"
11-07-2016 13:31

Yorum Yazın


Tweetlerimiz