Ataman: Genç oyuncular verilen dakikaları iyi kullanamıyor
11.02.2019 - 23:37

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 18. hafta maçında Banvit’i 93-85 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“İyi bir maç oldu. Banvit takımı özellikle coach Hakan Demir geldikten sonra iyi basketbol oynuyor, sert oynuyor ve hücumda doğru işleri yapıyor. Biz, zaman zaman zorlandık. Son çeyrekte ideal beşimize döndükten sonra arayı açma şansı bulduk. Larkin, Beaubois, Simon ve Dunston hücumda çok ciddi katkı verdiler. Tabi bu tip maçlarda gönül istiyor ki genç oyuncularımızdan da katkı alalım ama maalesef dakikaları çok iyi kullanamıyorlar. Böyle olunca da Euroelague’de bazı maçlarda bize bu güveni vermiyorlar. Güven verdikleri zaman da oynatıyoruz. Bugün de öyle bir maç oldu. İyi basketbol oynadık zaman zaman. Türkiye Kupası’na hazır durumdayız.”

Yorumlar


Aykut Genç oyuncuları maçın kopmadığı zamanlarda oynatırsanız o zaman gelişme sağlarlar. Örneğin sahada Larkin, Motum, Doğuş, Dusnton varken Onuralp'i oyuna sokarsan bir şey koyarlar. Yoksa aynı anda tüm gençleri sahaya sürüp sonra koçluk yapmak yerine neler yapacaklarını veya yapamayacaklarını kenardan izlemek doğru değil.
12-02-2019 10:00
jojo Hoca allasen genç oyunculara ne şansı verdin de "efendim ben fırsat verdim ama onlar yapamadı" diyorsun. Zannedersiniz karşınızda "yetiştirici" bir coach tipi varda, her euroleague maçında "genç oyunculara" onbeş dakika süre veriyor da, onlar başaramıyor. Micic kaç maç 30 dk üzerinde oynadı ve son çeyreklerde takımı yaktı? Kaç euroleague maçında bobuanın savunduğu adam sayı krallığına oynadı? Yerli oyuncular mı euroleaguede maç kaybettirdi? Güven vermiyormuş da falanmış da filanmış da. Yahu milli takım hocasıyken, basketbol ligimizde çok sayıda yabancı oyuncu olduğunu, yabancı oyunculara bir kısıtlama getirilmesi gerektiğini, yerli oyuncuların daha fazla oynaması gerektiğini söylüyordunuz. Niçin şimdi tam tersini yapıyorsunuz? Her zamanki gibi "günü kurtarayım" kafası, hepsi bu!
12-02-2019 01:10
Dynamo Maçı izlemedim , istatistik kağıdına bakınca genç diye niteleyeceğimiz 2001'li Ömercan , 99'lu Onuralp ve Yiğit 1.49 süre almış. Muhtemelen maçın son 1.49 dakikası , nasıl verilen dakikaları kullanamamışlar anlamadım. Genç diye kastettiği rotasyon yerlileriyse onlar genç değil zaten . En gençleri Metecan 95'li.
12-02-2019 00:08

Yorum Yazın


Tweetlerimiz