ATAMAN: Yeni bir sistem geliştirdik
25.11.2016 - 22:01

Barcelona Lassa’yı evinde yenerek önemli bir sonuca imza atan Galatasaray Odeabank’ta coach Ergin Ataman maçı değerlendirdi.

Ataman şunları söyledi:

Maçın başından sonuna kadar oyun kontrolümüzdeydi. Maça Barcelona’nın iki kısasına karşı baskı yaparak başladık. Bunu iyi başardık Göksenin ve Sinan ile… Emir’i oyun kurucuya tutturup adam değiştik. Böylece onları şaşırttık. Pleiss, Tomic’i durdurdu. Oleson’a şut imkanı vermedik. İlk yarı bir tek ekstra Perperoglou sayı buldu. İlk yarı da farkla gidebilirdik ama top kayıpları yaptık. Schilb ve Sinan müthişti. Hep boş adamı bulduk, dengemiz dağılmadı. Hiçbir şekilde hızlı hücum vemedik. Güzel bir galibiyet aldık. Taraftarımız müthiş destek verdi. Futbol maçı da olmasına rağmen salon tıklım tıklım doldu. Takımın moralini de arttırdık bu durum. Her geçen gün daha iyi oynuyoruz.

Son maçlarda Sinan ve Emir çok iyi oynuyor. Smith ve Dentmon olmadan oyun kurucusuz yeni bir sistem geliştirdik. Daha fizikli, taktik savunmaları yapabilen bir 5 ile oynuyoruz. Dentmon kaliteli bir isim. Daha 22 maç var. Deplasmanda da kazanmalıyız. Onu da bu sisteme dahil etmeye çalışacağız

Barcelona hücum ribauntlarına girmeyen bir takım. Dorsey var bir tek ribauntçı olarak. Böylece savunma ribaunlarını aldık. Hücumda da kısalardan ekstra toplar kazandık. Maçı kazanma isteğimiz ve iç saha avantajını hem savunmada hem de ribauntlarda çok iyi şekilde kullandık.

Yorumlar


Cimbomlu Galatasaray taraftarı Ergin hocanın arkasındayız.Ona laf edenin de karşısındayız.Dünde gayet iyi oynadık.Bizim kadromuza dar rotasyon diyorsunuz da sizde de Vesely ve Udoh yakında yürüyemeyecek hale gelecek.Adamlar 30 dakikanın altına düşmüyor.He bizimde bu sürelerde oynayan oyuncularımız var.Ama Galatasaray dar kadroyla oynuyor deyip fenerbahçe geniş rotasyonla oynuyor demek çok saçma.
26-11-2016 23:01
ballokum @Cemal Turan. ne yani sadece sizlerin yağcı, yağlayıcı, sıradan, "bak ne denizler geçtik, ne fırtınalar atlattık, ne de cesur cengaverleriz, ayrıca Atamanların da ne apartumanları var!" türünden yorumlarınız mı yer alsın buralarda?... Adam yeni sistem deniyormuş, kendisi söyledi. Yeni sistemden bahsettiği kenarda oyuncuların turşusunu kurmak... Bunun uzun vadede getireceği sorunları söylemek için mendil sallayıclardan izin mi alacaktım?
26-11-2016 01:37
cemal turan "Ataman bir de Obradoviç'e özenmiş ve kadroyu daraltmış" bu cümleyi kuran biri basketbol sitesinde yorum yazmasın lütfen!
26-11-2016 00:40
Mertbaba Şu denilen unutulmuş Editör. Avrupa'nın en iyi taraflarından müthiş destek geldi. Ataman'ın dediği gibi tartışmasız seyirci -biraz sakin olursa- Avrupa da tek skor değiştiren ATMOSFER... Ayrıca aynı andaki futbol maçında molalar ve periyot araları geldi goller.3 golüde izledik böylece :)
25-11-2016 23:22
ballokum GS iyi iş çıkardı. Gerçi Barca gelene geçene yeniliyor bu aralarda... Bir ölçü değil dolayısyla gelecek için. Ataman bir de Obradoviç'e özenmiş ve kadroyu daraltmış... Diğer oyuncular kenarda Okey oynuyor gibi... Obra'nın aldığı dersi ( 3 maçlık mağlubiyet serisi) korkarım GS de yaşayacak önümüzdeki maçlarda... Zira bu dar kadro ile işleri çok zor.....Özellikle dış saha maçlarında...
25-11-2016 22:34
Direkt Bu Sinan güler in ailesi türk sporu için bir mihenk taşı teşkil eder. Türkiede üniversite okumaya niyet etmiş amerika da college eğitimi almış biri sinan euroleague in kendi klibinde yer aldı . Her zaman kendini yüksek öğrenim ve sporcu kimliğini geliştirmeye adamış bir aile hem eski oyun kurucu Necati ve oğulları her basketbol izleyicisi ve oyuncular için birer sembol oyuncular . Sinan ın yeteneği 33. Yaşında bile gelişebiliyorsa bu özellik anlattığım yerden geliyor .
25-11-2016 22:25
KupaBeyi Koç Russ Smith ve Dentmond'u gönder yerine 1 tane sağlam guard ve pivot al.. Sinan Gülerin suyu çıktı iyice.. adamın yürüyecek hali kalmadı
25-11-2016 22:21
Özgüreda Her zaman söylerim yine söyleyeyim. Ergin Ataman ne derse ne yapıyorsa doğrudur. Bize Ligde yıllar sonra şampiyonluk hasretimize son verdiren, Avrupada kupa kaldırtan Hocamızın sonsuz kredisi vardır. Basketbolun İmparatoruna saygılar sunarım.
25-11-2016 22:16
Llull Gs iyi oynayarak kazandı,buna b.k atmak saçmalık olur ama bu taraftar gücüyle bu F8'e bile katılamayacak Barcelona'yı yenmek marifetse vay halinize...
25-11-2016 22:11

Yorum Yazın


Tweetlerimiz