Ataman: Tüm oyuncular özveriyle destek vermeli
20.01.2016 - 10:39

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, devletin en üst düzeyden gelen desteğiyle 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’na katılma hakkı elde ettiklerini söyledi.

Turnuvada son topa kadar mücadele ederek, Rio’da yer almak istediklerini kaydeden Ergin Ataman’ın görüşleri şu şekilde:

“Türkiye basketbolda artık bir ekol olmuş bir ülke. Basketbol çok seviliyor ve yatırımlar yapılıyor. Son topa kadar Olimpiyat mücadelesi verecek olmamız son derece sevindirici. Elemelerde yer almamız için devletin en üst düzey desteği çok önemliydi. Tabii ki FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel’e de tüm basketbol camiası olarak teşekkür etmemiz gerekiyor. Çünkü sonuçta biz Avrupa Şampiyonası’nda bu hakkı elde edememiştik. Turgay Demirel’in de çabalarıyla açmış olduğu 3 kontenjanın Avrupa ülkeleriyle doldurulması ve Türkiye’nin dahil edilmesi, bu şansı tanıdı.

Burada tabi diğer bir önemli olay da devlet desteği dediğimiz; Cumhurbaşkanımızın bu konuyla bizzat ilgilenmesi ve Bakanımızın da yoğun destek vermesi bence lobi faaliyetinde etkili oldu. Takım olarak da bizim için önemli olan iyi motivasyonla, en iyi kadromuzla elemelere gidip oradan Olimpiyat oynama şansını sonuna kadar zorlamak olacak.

Şimdi artık kura çekimini bekleyeceğiz. Çok güçlü takımlar olacak. Ancak Türkiye de çok güçlü bir takım. Oyuncularımız artık tecrübe kazanıyorlar. Onun için biz de elemelerde iddialı olacağız. Olimpiyatlar bir sporcunun hayalindeki en önemli spor organizasyonudur. Onun için ben gerek Türkiye’de oynayan, gerek NBA’da oynayan oyuncularımızın bu hayalini gerçekleştirmek için büyük bir özveriyle burada destek vereceklerini düşünüyorum.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz