Ataman: Savaşan Efes ruhu geri geldi
16.11.2018 - 22:35

THY EuroLeague 7.hafta sahasında Panathinaikos’u mağlup eden Anadolu Efes koçu Ergin Ataman:

"Maça mental olarak çok iyi başladık ve bugün maçın anahtarı bizim sahaya agresif bir oyun karakteri koymamızdı. İkinci yarı ilk yarı kadar agresif olmasak da ilk yarıdaki oyunumuzu korumayı başardık, onların hücumlarında Lojeski ve Langford gibi isimleri iyi savunduk. Panathinaikos her zaman maçtan kopmayan bir takım bunu son maçlarında da görmüştük. Micic ve Beaubois ile geçiş oyunlarında sayılar bulduk. 39 ribaunt ve 8 bloğumuz var. Bu gecenin en önemli sayılarından biri bizim blok sayımız, ne kadar istekli bir savunma yaptığımızı gösteriyor. Uzun süre sonra çok güçlü bir taraftar desteği aldık, bundan dolayı da çok memnunum. Ancak EuroLeague'de her maç farklı bir hikaye ve her maçta gücünüzü ortaya koymanız gerekiyor kazanmanız için.

Başarı için de destek çok önemli. Dün Twitter hesabımdan net bir açıklama yapmıştım, "Kazanacağız" diye. Takımımın ne kadar iyi durumda olduğunu gördüğüm için böyle bir açıklama yaptım, bugün de rakibimizi oyuna hiç dahil etmedik. Eski Efes ruhunu geri getirdik. Kazansak da kaybetsek de savaşan bir takım yarattık. O ruhu hem taraftara hem yönetime hem takıma geri getirdik. İleriye umutla bakıyoruz.

Şu anda tek hedefim Salı günkü Maccabi Tel Aviv maçı. Burada her maç zor, maçlar çok fazla mücadeleyle oynanıyor. Üst üste iç saha maçları oynayacağız, 4 maç ilerledikten sonra biraz daha yol almış oluruz diye düşünüyoruz."

Yorumlar


Gungor Bu sene önceki senelerden farklı olarak birçok takımda çok dengeli kadrolar var. Real Madrid ve CSKA dışında tüm takımlar maç maç iyi yada kötü oynuyor. FB Oly i birazda talihin yardımı ile geçti. Budocnost Baskonia karşısında rekor üçlük ile kazandı. RM ve CSKA ise hucüm da iç dış o kadar rahat atıyor ki ortalama bir savunma bile yetiyor. Efes in bu sene F4 yapması için savunma ya çok emek harcaması gerekiyor. Savunma yapmayı sevmeyen birçok oyuncu var. Sene sonu sıkıntı olacak.
17-11-2018 15:36
petsy Euroleague'de şu ana kadar 5-2 ile sıralamada 5. sırada olan bir Efes var. Bu oran bizi yanıltmasın bence. Unutmayalım bu takımda 9 oyuncu birden değişti ve inişler ve çıkışlar elbette olacaktır. Galibiyetler tabi ki önemli ama, çok da abartmamak lazım. Lig daha çok uzun. Önemli olan, Ergin Ataman'ın da dediği gibi uzun zamandır özlenen savaşan Efes'in yavaş yavaş geri geliyor olmasıdır.
17-11-2018 12:46
Şutiç "Ergin Ataman başkan Efes şampiyon" desek te abartmayalım ama tebrik ederim eski günlere dönüş sinyalleri hatta hayalî bile güzel teşekkürler.
17-11-2018 11:18
ballokum Az konuştuğu zaman daha iyi konsantre oluyor. Ne zaman medyatik olmaya çalışıyor, kaybeden kendisi ve klübü oluyor. Son günlerde sesi kısılmıştı, belli ki işine yoğunlaşmıştı. Sakarya mağlubiyeti kendisine ders olmuş belli ki. Karakterli oyuncularla işi kolay. Ama şu Shane Larkin, biraz karın ağrısı olacak gibi... Pana çok güçsüz gözüktü, o kadar oyuncuya rağmen. Bir türlü maça giremediler. Hırsları kaybolmuş, Oly'yi yendikten sonra. Geçen senelerde Efes için de aynı şey söz konusuydu. FB'yi yenip, gelen geçen tüm EL takımlarına yenilmişlerdi. İstikrarı korursa Efes, bu yıl F4 bile yapabilir. Peki bu takım gelene geçene yenilen Zalgiris'e nasıl yenildi?
17-11-2018 01:14
erkan F4 de Efes'i görmek güzel olurdu. 1992-2001 yıllarındaki Efes'i yeniden görmek çok güzel olurdu. Umarım sürekli olur.
16-11-2018 23:58
Mertbaba Çok uzun süre İstanbul da Efes bu periyodu kayıpsız geçerse f4 ufukta belirebilir!!! Ataman ve Terim... Verin kulübün anahtarını yeter ki hiç bir işe karışmayın onlar herşeyi halleder...
16-11-2018 23:41
serkan Alayına isyan ölümüne ERGIN ATAMAN.
16-11-2018 22:58

Yorum Yazın


Tweetlerimiz