Ataman: Şampiyonluk bizim için çok değerli
19.02.2018 - 10:27

PTT Türkiye Kupası finalinde TOFAŞ'ı 78-61 mağlup ederek Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Ataman, “Anadolu Efes bu turnuvada yeniden kazanan kimliğine büründü. Çok iyi basketbol oynadığımızı düşünüyorum. Savunma sertliği, hücumdaki organizasyon ve top paylaşımı bu kupayı getirdi. Avrupa'nın en önemli liginde, en önemli takımlarının katıldığı bir turnuvada şampiyon olmak bizim için çok değerli. Şimdi bunu geliştirmemiz gerekiyor. Anadolu Efes şampiyonluklara alışkın bir camia, ben de buna katkı sağladığım için mutluyum.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar


winslow Ergin Hocam, Trinchieri boşta:)
20-02-2018 13:29
Sinan Efes'in şampiyonluğunu kutluyorum ancak Ergin Ataman'ın takımını motive etmek için centilmenliği feda etmesini ve sürekli gerilimden beslenmesini de unutmamak gerekiyor. Her yol mübah mı? İşte şampiyon oldu Efes. Sponsoruna acaba bekletilerle karşılaştırıldığında ne kazandırdı? Bunu da düşünmek gerekmiyor mu? Bence centilmenlik Efes'e daha çok şey kazandıracaktır. Ama o da Ergin Ataman ile ne kadar mümkün olur acaba? Acaba hepimiz neden efendiler efendisi Aydın Örs'ün çalıştırdığı Efes'i çok seviyorduk? Neden Aydın Örs denince akan sular duruyor? Örnekse, işte örnek. Hem de Efes'tan bir örnek. Sonuna kadar centilmen.
19-02-2018 22:01
Hosgeldin Maç analizi ve mutluyum ifadesi bütünlük içeriyor, zira sallabol tutmayınca ve mağlubiyetler gelince (olmayan) denge bozuluyor, saçma açıklamalar, suçlamalarda birbirini kovalıyor.
19-02-2018 11:13
ERSÖZ Her şampiyonluk mutlaka değerlidir.Sonuçta emek harcanarak kazanılmış bir olgudur.Ama burda dikkat edilmesi gereken şampiyonluk seromonisinde başta Tuncay ÖZİLHAN olmak üzere yönetimden kimsenin bulunmaması, ben bunu son dönemlerde basketbolden başka her türlü magazin haberinin içinde yer alan Ergin ATAMAN'a bir tepki olarak yorumluyorum.
19-02-2018 10:41

Yorum Yazın