Ataman: Oyuncuları motive etmekte zorlanıyoruz
09.02.2018 - 11:26

Deplasmandaki kötü gidişine dur diyemeyen ve üst üste 7. kez dışarıda kaybeden Anadolu Efes'te koç Ergin Ataman, Unicaja Malaga yenilgisini değerlendirdi.

Ataman şunları söyledi:

"Maça çok kötü ve yumuşak başladık. Hücumda dengesiz şutlar tercih ettik. Play off şansımızı kaybettiğimiz ve son sırada olduğumuz için oyuncuları motive etmekte zorlanıyoruz. Özellikle deplasmanda bu sorunu yaşıyoruz. 16-17 sayı geri düştükten sonra ikinci yarıda kendi oyunumuzu oynamaya başladık. Savunma yaptık, daha iyi şutlar bulduk ve geri döndük. Ancak yorulunca Waczynski ve Milosavljevic maçı Unicaja'ya kazandırdı."

Yorumlar


ballokum Birkaç tokat bir-iki oyuncuya, hemen motive olurlar. Bu yönetimini neden uygulamıyorsan koç Ataman?
10-02-2018 10:42
miller bırak mazereti sorun çöz. efes seni oraya mazeret üretmen için getirmedi. sorunları halledemiyorsan da bırak işi efes de işini genç ahmet çakı'ya versin,gençlere yönelsin,3-4 kaliteli yabancıyla oynasın. her sene 20 milyon euro harcıyor ama başarı yok bari para ceplerinde kalsın belki 2-3 iyi genç oyuncu çıkar en büyük kazanç olur.
09-02-2018 21:37
petsy o zaman gençlerle çık onlar tecrube kazansın zaten sezon gitti
09-02-2018 20:40
Sertmama Tüh ya rakip FB olmayınca hezimetler için bahane bulmak mümkün olmuyor. Resmen yetersizliğini itiraf etmek zorunda kalmış. Unicaja gibi zavallı bir takımdan fark yemek büyük meziyet !!!
09-02-2018 17:28
mroz Sayın Ataman EL şampiyonu takıma ezik deme gafletinde bulunacagına , kendi EL sonuncusu takımını motive etmeye çalışsaydı daha farklı olabilirdir. Ne zaman kendini tekrar tamamen basketbola verecek o zaman başarılı olacaktır. Ama bu kafa ile cok zor .
09-02-2018 17:20
basketsever oyuncuları motive etmek için önce senin motive olman gerekiyor gibiydi. saha kenarında tamamen silinmiştin bağır çağır destekle motive et kollarını bağlayıp bugün ne mazaret uydursam diye düşünüyorsun galiba efes taraftarlarına gerçekten çok üzülüyorum nedir bunların 4 5 yıldır çektikleri. gerçi bizde futbolda çekiyoruz
09-02-2018 15:13
jojo Halbuki Obradovic Olympiacos mağlubiyeti sonrası ezilen oyuncularını motive etmeyi bilmişti.Belki de Efes'i Obradovic yönetseydi, oyuncular mağlubiyeti kabullenmek yerine Malaga'ya sahayı dar ederdi... E bu da 9 kez euroleague şampiyonluğunun lezzetini doya doya tatmış olan winner bir coach'un yapabileceği bir şey, öyle her babayiğidin harcı değil! Kimse üstüne alınmasın ama Ergin Ataman, Ufuk Sarıca, Murat Özyer gibi coachlar bizim küçük dünyamızın büyük coachları... Mutlak realist ve son derece mütevazi bir gözle bakıldığında, bu coachlar Obra'nın ancak öğrencisi olabilir... Kendini olduğundan büyük sanan kibirlilerin bakış açısıyla bakılırsa, Ergin Ataman dünyaya mal olmuş kupa koleksiyoncusu bir coactır... Önce kendimizi tanımalıyız, haddimizi bilmeliyiz. Aşağılık kompleksi gelişimi baltalar, bu kadar basit! Gelecek vaad eden coach Jasikevicius'a bakın Obradovic hakkında neler söylüyor? Trinchieri neler söylüyor? Ve dönün bakın bizim iç basketbol kamuoyuna!
09-02-2018 15:09
Basketbolumdan Uzak Dur masallar masallar... bu kadro sene başında euroleague'de f4 hedefiyle kuruldu. oyuncuların hemen hepsi euroleague tecrübesi olan oyuncular. üzerine hücum gücü yüksek derrick brown iyileşti ve toney douglas alındı. savunmacı doğuş geri döndü. ne demek oyuncuları motive edemiyorum? galibiyet sonrası kralsın, yenilgi sonrası bahane uzmanısın. daha 8 maçınız var, ne yapacaksınız? çıkmayın o zaman sahaya. ayıptır.
09-02-2018 13:02
brejnoi iyi de sizden sadece 1 galibiyet fazlası olan Valencia, CSKA Moskova'yı yenecek motivasyonu bulurken bu açıklama "yönetim beceriksiz, kadro yetersiz, ben başarısız" açıklaması değil de nedir? Euroleague'de oynuyorsan sonuncuysan bile birinci takımı yenmek için sahaya çıkacaksın, yoksa git eurocup'da mücadeleni sürdür...
09-02-2018 12:43

Yorum Yazın