Ataman: Maccabi'ye karşı akıllı oynamalıyız
13.03.2019 - 11:39

Maccabi FOX ile deplasmanda karşılaşacak Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, müsabakada akıllı oynamaları gerektiğini belirtti.

Başkent Tel Aviv'deki Menora Mivtachim Arena'da 22.05'te başlayacak müsabakayla ilgili açıklamada bulunan Ataman, "Maccabi FOX kendi sahasında çok öz güvenli ve tempolu basketbol oynayan bir takım. Scottie Wilbekin ve Michael Roll gibi çok yönlü skorer oyuncuları ve pota altında çok atletik uzunları var. Bizim bu maçı kazanmamız için oyun kontrolünü elimizde tutmamız ve karşılaşabileceğimiz değişik savunmalara karşı akıllı oynamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Lacivert-beyazlı ekibin Hırvat forveti Krunoslav Simon ise "Zorlu bir mücadele olacak. Maccabi FOX da play-off'a yükselmek için mücadele ediyor. Play-off yolunda avantaj elde etmek için tabii ki bizi yenmek isteyecekler. Bu maçın bizim için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu karşılaşmadan galip ayrılarak sıralamadaki yerimizi korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar


Aykut Geçen seneki leş sezonun iki dikkat çekici maçı vardır. Bunlardan biri Maccabi deplasmanıydı. Efes sonuncu bitirdiği sezonda Maccabi'yi deplasmanda perişan etmişti. Aslında Erick Mccolum tek başına başarmıştı bunu. Bu sene Zalgris deplasmanını saymazsak kayda değer bir deplasman galibiyeti alamadı Efes. Sadece kazanması gereken deplasmanları kazandı. Ama sezon öyle bir noktaya geldi ki sadece bu deplasmanı bile kazansa 4. sırayı alacak gibi görünüyor. Maccabi deplasmanda çokça kazandığımız nadir deplasmanlardan. İnşallah bu devam eder.
13-03-2019 16:32

Yorum Yazın


Tweetlerimiz