Ataman: Larkin'in eksikliğini hissediyoruz
15.10.2020 - 22:49

THY Euroleague'de Zalgiris Kaunas deplasmanında 89-73 kaybeden Anadolu Efes'te, Ergin Ataman maç sonrası yaptığı basın toplantısında: "Bizim yönümüzden bakacak olursak, tek bir oyun kurucumuz var ve o da bu akşam çok kötü oynadı. Bu durumda hücumda alıştığımız oyunu oynayabilmemiz çok zor. Zalgiris Kaunas açısından bakacak olursak, mükemmel oynadılar. Genç oyuncularla, sert ve doğru oynadılar. Her top için savaştılar. Tebrik ediyorum. Gördüğüm kadarıyla da ilk dört hafta itibariyle Zalgiris Kaunas ligin en iyi takımlarından biri. Hücum ağırlıklı oynayan bir takımız, Singleton bugün beş faul yaptı, üçü hücum fauldü. Beş top kaybı var. Micic, top kayıpları yaptı, boş atışları kaçırdı. Sonrasında rakibe hızlı hücum sayıları verdik. Ama oyun kurucu pozisyonunda Micic’i fazla süre oyun dışına alamıyoruz çünkü Larkin ve Doğuş’un yokluğunda o pozisyonda tecrübesiz bir oyuncumuz bulunuyor. Larkin ayın 25'inde aramıza katılacak, Olympiacos maçında sahada olmasını bekliyoruz. Micic, Alba Berlin maçında çok iyiydi ama diğer üç maçta kötü oynadı, Larkin'i sahada görmek istememizin bir sebebi de bu. Zalgirio Arena'da aylar sonra taraftarlar önünde oynamak harika bir duygu, ama birçok takım taraftarsız oynamak zorunluluğundayken burada taraftar önünde oynamak bence adil değil. Geçen sezonun iptal olması adil değildi, bunun böyle olması da adil değil. Aynı turnuvadaysak eşit şartlarda oynamalıyız." dedi.

Yorumlar


Sedar Topaloğlu Efes'i mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Larkin olmadan Micic gibi 2 ve 3 oynayabilen oyuncular baskı karşısında zorlanıyorlar. Bu dezavantajın Larkin döndükten sonra düzeleceğini düşünüyorum. Koçun seyircili oynanan maç için yaptığı yorum çok doğru. Seyirci düzeni her maçta aynı olmalı. Olası bulaşıdan kim sorumlu olacağı "bu şartlarda" belli değil. Bazı takımlar Covid enfeksiyonu nedeni ile maça çıkaracak kadroyu kuramaz iken, seyircili maç oynamak ne demek? Geçen sezon ile ilgili Koç'a katılmamak mümkün değil. İstim üzerinde, çarkları iyi dönen Efes takımının en azından final şansı olduğuna inanıyordum. Seyircisiz olarak playoff ve final maçları organize edilebilirdi. Ama Ergin hoca üzülmesin, ancak izleyicilerin Efesten takım oyununun ve organize hücumların sayıca fazla olduğu bir oyun beklediklerini bilmesini istiyorum. Tüm kulüplerimize bu sıkıntılı ortamda başarı ve sağlık diliyorum. Yolları açık olsun.
16-10-2020 10:10
Murat Tespitleriniz çok doğru ama Efesin Mıcsıcın yanına,Larkinde olsa bir guard alınması gerektiğini düşünüyorum,herhangi Larkin sakatlığına karşı,anlaşıldı ki Larkin olmadan bu iş dönmeyecek.Benim anlamadığım Mıcsıc gibi tutarsız bir oyuncu nasıl Nba hayali kuruyor anlaşılır değil.Bu arada maçın seyircili oynanması tam bir kepazelikti.Eurolig bu işi bu sene beceremeyecek.
16-10-2020 09:02
Hüsnü Kendir Larkin yoksa galibiyet yok ! Yarı bütçene sahip Zalgiris silindir gibi ezdi geçti. Türk oyuncuları neden oynatmıyorsun :)
16-10-2020 08:42
Hector Her iki takımda 12 kişi.parkede 5e5.öyleydi böyleydi yok ergin aga.sendeki kadro zenginliği 2-3 takımda var.sadece larkine bel bağlamak bu kadro zenginliginde acizlik.bu yenilgi sana yazar.dikkat et larkine gelmezse Efes maceran alarm zili çalmaya başlar.
16-10-2020 01:03
Faik Yahu tamam Larkin'in eksikliğini tabii ki hissediyoruz da koca takımın kaderini tek bir isme bağlamak ne kadar doğru, ne kadar takım ruhuna uygun? Senin elinde daha bir sürü değerli oyuncu var. Larkin'i beklemek kadar bu oyuncuları ipin ucu kaçmadan hazır hale getirmek de önemli.
16-10-2020 00:15

Yorum Yazın


Tweetlerimiz