Ataman: İyi bir takım olduğumuzu gösterdik
11.10.2018 - 23:53

Turkish Airlines Euroleague ilk hafta maçında Almanya’nın Bayern Münih takımını deplasmanda 90-71 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

"Oyunun anahtarı ilk yarıda Doğuş ve Micic oyuna girdikten sonra artan defansif sertliğimizdi. Bayern Münih’e oyunun başlangıcında kolay hücum etme şansı verdik. Doğuş ve Micic ile birlikte hücumlarını durdurup, oyunu dengeye getirdik. İkinci yarıya savunma yönü ağırlıklı bir kadroyla başladık ve savunma sertliğini artırdık. Oyunun kontrolünü ele geçirdik ve farkı yakaladık. Hücumda da topu iyi paylaştık. Bizim için çok önemli bir galibiyet, yeni oyuncularımızla yeni bir takımız. İyi bir takım olduğumuzu gösterdik."

Yorumlar


Pamir Meşe Kazanılmış bir maçtan sonra moral bozucu adam konumuna düşmek istemem ama bu maçı sezonun gidişatı adına ölçü olarak görmeyi kesinlikle doğru bulmuyorum. Hani daha sezonun çok başı olmasını zaten geçiyorum. Dünkü maçta evet çok yüksek şut oranları vardı. Fakat bu takımı bir de şutlarının bu kadar iyi girmediği maçlarda görmek lazım. Eğer ki kötü istatistiklere sahip olduğu maçları da sezon ilerledikçe kazanmaya başlarsa, işte o zaman Efes adına bir umut var diyebiliriz. Çünkü büyük takımlar kötü oynadığı maçları da savunması sayesinde kazanabilmeleriyle veya kaybederken dahi pes etmeden son topa kadar maçta kalabilmeleriyle dikkat çekerler. Dediğim gibi şimdilik konuşmak için çok erken. Ama hem takıma hem de koça bilhassa bu sene için konuşmak gerekirse çok güveniyoruz. Ve yine bu sene umarım bütün takımlarımız güzel sonuçlarla insanlarımızı teker teker gururlandırırlar.
12-10-2018 13:57

Yorum Yazın


Tweetlerimiz