Ataman: Hikayeyi sonlandırmaya çalışacağız
25.09.2020 - 23:58

Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu, işte koçun açıklamalarından öne çıkanlar;

"EuroLeague tarihinin en iyi sezonlarından birini geçiren takım hüviyetini kazandık. Bu sene sıfırdan başlayacağız. Aynı takımı koruduk. Bu hikayeyi, bu sezon sonlandırmaya çalışacağız."

"Sezonun en flaş transferine bakıldığında, bunların üçünü Milano'nun yaptığını görüyoruz. Barcelona ve Real Madrid takımlarını korudu. Bir tek Barcelona'da Delaney gitti ve Calathes geldi. Güçler çarpışması başlayacak."

"Biz pandemi sürecinin büyük bölümünde bir aradaydık oyuncularla. Bazı oyuncularımız yurt dışına gitti ama burada kalan yabancı oyuncularımız da oldu. Türk oyuncularımız da öyle. Kontrollü şekilde çalışmalarımıza devam ettik."

"Geçen sezonun sonunda fırtınalar estiren Anadolu Efes takımını ilk hafta görmek güç olacak, tabii ki sıkıntılarımız var. Larkin, 6 aydır basketbol oynamıyor. Sezon başında bazı maçları kaçırabileceğini düşünüyorum. Micic'in de bir sıkıntısı var."

"Sporu yaşamdan, dünya ekonomisinden ayırmak mümkün değil. Bugün AVM'ler, restoranlar açık. Otobüsler, uçaklar açık. Maçların da 1 buçuk, 2 saatlik süre içinde, birtakım kurallarla, %30-%40'lık kapasitelerle oynanabileceğini düşünüyorum."

"Madem bu kadar önemli bir organizasyon EuroLeague, bakın Avrupa'daki önemli spor organizasyonlarına... Demek ki olabiliyor. Burada da EuroLeague'in gücünü göreceğiz."

"Obradovic, Türkiye'ye geldiği zaman Avrupa'nın en kaliteli antrenörüydü. Hep ileriyi düşünen bir karakter olduğum için, kendime rakip olarak Obradovic'i aldım. Obradovic'i geçmeyi başarabilirsem. Hedeflediğimiz noktalara gelebilirdik."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz