Ataman: Sert savunmayla maçı kontrol ettik
11.02.2018 - 20:49

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 18.hafta iç sahada alınan Eskişehir Basket galibiyetinden sonra konuşan Anadolu Efes koçu Ergin Ataman:


Maçın başından sonuna kadar iyi oynadık. Sert savunmayı yaptığımız zaman hakimiyet elde ettik ve farkı 18-19'lara çıkardık. Sonrasında farkın rahatlığıyla ki Eskişehir de tehlikeli bir takım, üst sıradaki takımlara karşı galibiyetleri var, pes etmediler. Ancak ilk 5'imize dönerek kritik bir galibiyet aldık. Takımın başına geldiğimde 26 sayı farkla İBB'ye kaybeden bir takım vardı ancak bugün üst sıralara oynayan bir takım olduk. Gelişmeye devam ediyoruz. Karşımızdaki takımlara göre yabancı seçimi yapıyoruz.

Kenarda genç Türk oyuncularımız var. Bugün Stimac kadroda olmayınca ve Dunston faul problemine girince iki 4 numara ile oynadık ve hareketli savunma yaptık. Bu sistemi de uygulamaya çalışacağız Stimac yokken.

Yorumlar


cenk bunu birde çarşamba günü Fenerbahçeye karşı yapmanızı bekliyoruz
12-02-2018 12:47
Sertmama Takıma geldiğinde İBB'den fark yiyen bir Efes varmış. Şu anda da Euroleague sonuncusu bir Efes var. Bravo sana !!!
12-02-2018 11:44
efesli birkan rezil gibi oynarken sene başından beri onun yerine 15-20 dakika verilse muhaymin yada onuralp şimdiye euroleague oyuncusu olmuşlardı ,gençleri kim gelse çürütüyor ve buna kimsenin sesi öıkmıyo son 3 senede oynamaadan gidenler takımda kalsa eski efes takımları ortay çıkardı bu yetenekleri kaybederek elimize ne geçti okben,oğulcan,furkan,emircan,ahmet hiç oynamadılar şimde muhaymin,onur,berk,yiğit elimizde patlayacak onlkarı oynatacak yürekli koç yok,oynatacaksın diye yönetim yok,euroleaguede son sıradasın daha aşağı gidemezsin bırak simonu,birkanı oynat gençleri be kardeşim,ha oynayıp yapamazlarsa o zaman gönder,yıllardır orda burda tukaka oynayan sertaç,metecan ,buğrahan oynayınca birden 2 vites artırdılar oyunlarında
12-02-2018 09:43

Yorum Yazın


Tweetlerimiz