Ataman: Ekol Efes'in Final Four'da olması gurur verici
16.05.2019 - 15:12

Turkish Airlines EuroLeague'de Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko ve CSKA-Real Madrid arasında oynanacak olan Final-Four öncesinde düzenlenen basın toplantısında takımların antrenörleri ve basketbolcuları bir araya geldi.

Toplantıda yer alan Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, "Final Four'da yer alıyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Herkes keyif alarak oynadı ve özellikle benim takımım büyük keyif alarak oynadı. Euroleague tarihinin en iyi antrenörüne ve bu sezonki en iyi takımına karşı oynayacağız ama ben inanıyorum. Başaracağız ve yapacağız. Tabii ki koçlarla uzun bir aradan sonra ilk kez beraberiz. Zeljko'yu 6 aydır hep görüyorum. Büyük gurur var hepimizde. Avrupa basketbolunda ekol olan Efes'in Final Four'a çıkması gurur verici" ifadelerini kullandı.

Efes'in başarılı ismi Vasilije Micic, "Geçtiğimiz yıl çok fazla tecrübemiz yoktu. Ben bu yıl daha sakin olacağımı düşünüyorum. Sahada 40 dakika boyunca her şeyimi feda etmeye daha hazır olacağım ve takımıma yardımcı olmaya çalışacağım. Çok heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe'ye kaybetmiştik. Üst düzek basketbolun ne kadar zor olduğunu görmüştük. Ciddi sakatlıklar yaşasalar da gayet iyi durumdalar. Biz de iyi durumdayız." şeklinde konuştu.

"Şampiyon olursanız takıma verdiğiniz bir vaat var mı" sorusuna Ergin Ataman'ın yanıtı damga vurdu. Ataman bu soruya, "Şampiyon olursak bunu Ibiza'da kutlayacağız. Sonradan Türkiye'ye dönüp orada kutlayacağız şampiyonluğu." dedi.

Yorumlar


Space Jam Simdi dinledim Micic'i forty minutes diyor, sanirim yanlis yazdiniz NBA maclari izlemekten sanirim hahaha :)
17-05-2019 10:46
Space Jam Micic mi 48 dkk demis yoksa siz mi ceviride hata yapip yazdiniz? Kafalar NBA'de herhalde :)
17-05-2019 10:35
EYÜP ÖZKAYA MICIC Final Four'u NBA mi sandı? Hangi 48 dakikadan bahsediyor acaba:D
17-05-2019 08:45

Yorum Yazın


Tweetlerimiz