'Banvit'i karakteri için kutluyorum'
26.05.2019 - 01:31

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play off çeyrek final ikinci maçında Banvit’i 77-87 mağlup eden ve yarı finale yükselen Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Maça istediğimiz gibi başladık, özellikle ikinci yarının başında önemli bir fark da yakaladık ama sonra oyun disiplininden koptuk. Erken atışlar kullandık, Banvit de geri döndü maça. 14 sayı öndeyken devreyi 3 sayı geride kapattık. Bunun analizi devre arasında yaptık. İkinci yarı daha iyi ve düzenli bir basketbol oynadığımızı söyleyebilirim. İlk yarıda yaptığımız hataları yapmadık, savunmayı daha iyi yaptık ve maçı kazandık. Banvit'i bu seride sahaya koyduğu karakter ve oynadığı basketbol için kutluyorum. Hakan hoca takımın başına geldikten sonra müthiş bir değişim gösterdiler, lig sonunculuğundan playoff'a yükselmeyi başardılar. Umuyorum ki Banvit kulübü Bandırma'da devam eder, çünkü Türk Basketbol'unun oyuncu yetiştiren en önemli kulüplerinden bir tanesi. Bu seride de genç Türk oyunculara şans verdiler." 

 

 

Yorumlar


Space Jam Evet biraz daha fazla yer alabilir genç ve tecrübesiz oyuncular en azindan finale kadar...
27-05-2019 09:39
jojo "Bu seride de genç Türk oyunculara şans verdiler". Peki siz ne yaptınız sayın Ataman? Genç Türk oyuncularınıza şans verdiniz mi?
26-05-2019 20:58

Yorum Yazın


Tweetlerimiz