Ataman: Ali Koç bu konuda girişimde bulunacaktır
20.05.2019 - 09:19

Ergin Ataman, CSKA maçının son periyodunda Fenerbahçe taraftarının kendisine yönelik tezahüratları ilgili açıklamalarda bulundu.

Ataman, "Bu tepki değil çok ağır küfür ettiler. Fenerbahçe taraftarının şahsıma karşı ettiği hakaret ve küfürler beni çok üzdü. Ama Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç, her seferinde fair-play anlayışıyla yola çıkan Sayın Ali Koç, herhalde bu konuda bir özür borcu var. Bakalım göreceğiz. Umarım, Türkiye'ye, Türk sporuna büyük umutlarla gelen, Türkiye'de önemli bir ailenin ferdi olan Sayın Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve benim de çok takdir ettiğim Sayın Ali Koç bu konuda bir girişimde bulunacaktır. Fenerbahçe ile inşallah Türkiye ligi finallerinde de oynayacağız. Biz burada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. 19 Mayıs 1919'un 100. yılı, ülkemiz için çok önemli bir tarih. Birlik olmalarını, hep birlikte sonuna kadar bir Türk takımının şampiyon olması için savaşmalarını beklerdim. Bana hakaret ve küfürler eden Fenerbahçe taraftarlarına teessüf ediyorum." diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un taraftarların çirkin tezahüratlarını önlemek için tribüne çıktığı anı görmediğini kaydeden Ataman, "Sayın Ali Koç tribüne kadar çıkıp taraftarları durdurmaya çalıştıysa kendisine teşekkür ediyorum. Ben Fenerbahçe kulübüne ve antrenörü Obradovic'e her zaman saygı gösteren biriyim. Ama maalesef bir grup taraftarın husumeti buraya taşımaları, bu güzel günde burada kara bir tablo oluşturdu. Avrupa Ligi organizasyonu da bu konuda umarım önemli girişimler yapar. Bana yapılan ağır hakaretler ve küfürler, bu güzel organizasyonun kara lekesiydi." şeklinde konuştu.

Yorumlar


Ayrancı_Hilmi Obradovice tükürülmedi o ayrandı !
20-05-2019 19:12
ergin Taraftarlar yanlış yaptı tamam da senin hiç mi hatan yok? Hemen her deplasmanda rakip taraftarlardan tepki görüyorsun Karşıyaka taraftarı bile sana tepki gösteriyor,Beşiktaşlılar hatta taraftarı olduğun Galatasaraylılar da. Niye sence? Sen bir hoca olarak rakip taraftarla muhatap olamazsın,onlar sana küfrettiyse sen onlara küfredemezsin edersen onlarla aynı seviyeye inersin. Sen de galiz küfürler ettin senin de özür borcun var.
20-05-2019 17:34
ceyhun bartu 70 yaşındayım.Basketbol aşığıyım.Spor ve Sergi Sarayından beri maç izlerim.Efes almadan önce iyi bir Kadıköyspor oyuncusuydum da...Hiç bir kulübün birbirine husumeti, hakareti, tek bir çirkin sözünü duymadım ve okumadım.Çok Fenerli koç G.Sarayı, BJK'yi çalıştırdı. Kimse gocunmazdı.Ancak ne zaman ki siz Sayın Halil Ergin Ataman basketbol koçluğuna soyundunuz, işin rengi de şekli de değişti.Olmadık zamanlarda öyle saygısızca ve hakaret kokan demeçler verdiniz ki, maçlarda öyle tahrik edici davranışlarda bulundunuz ki,kaos yaratarak maça çıkmayı taktik tahtasına tercih ettiniz.Seyirci küfür etti diyorsunuz lakin ettiniz ki,bir spor adamına yakışıyor muydu? Size sadece F.Bahçe seyircisi değil, Karşıyaka da, Beşiktaş da, Tofaş da, Bandırmada da, uşakta da aynı tepkiyi çekiyorsunuz.Lütfen önce aynaya bir bakın lütfen! Kaostan beslenen, kadsla yaşar lütfen bunu unutmayın!
20-05-2019 17:23
ali canitez teşekkürler efes,teşekkürler ergin hocam.Geçen seneyi EL de sonuncu tamamlayan,yepyeni bir kadro yapılanmasıyla sezona başlayan bir takım final oynuyor ve başabaş bir maç sonrası EL 2.si oluyor.Bu işin güzel tarafı.İşin çirkin tarafı ise yarı final maçında koltuk değnekli kendi oyuncusuna saldıran holiganların,bir gün sonrada bir final oynayan bir Türk takımının,Türk koçuna küfür etmeleri.yazıklar olsun size başka lafa gerek yok.
20-05-2019 14:15
Fenerlee sana alt tarafı mola alsana diye tezahürat yapan taraftara en agır küfürleri ettin birde özür bekliyorum diyosun ataman kayıtlarda ettigin küfür acık sekilde görülüyor insanda biraz utanma olur gercekten cok yazık.. sayın site admınleri ergin atamanın tribünlere karsı dönüp ettigi küfürü görmezden gelmezseniz iyi olur saygılar..
20-05-2019 13:46
Kedili Bir tarafta tribünler, diğer tarafta Ergin Atamanlar, ortada kalan Ali Koçlar.
20-05-2019 09:54
mertkanp Küfür her yerde her sporcuya rekabet içerisine girdiği taraftarlar tarafından ediliyor. Bu da kolaylıkla önüne geçilebilecek birşey değil ne yazık ki. Önemli olan ona kulaklarını kapatıp işini yapmak. Dönüp taraftara ağza alınmayacak küfür edersen kimsenin senden özür dilemesini gerekitğini düşünmüyorum, aksine önce senin özür dilemen ve Fenerbahçe kompleksini biraz bırakman gerekiyor.
20-05-2019 09:43
obrakadavra yahu koç uçmuşun sen.bu durumu yaratan sendin unutma fener maçlarında.sana neden zür borçlu olsun ali koç .bence şapkanı nüne koyup düşünmesi gereken kişi sensin ben ne yaptımda bu insanlar bana cephe aldılar diye.
20-05-2019 09:33

Yorum Yazın


Tweetlerimiz