ATAMAN 3. KUPASINI KAZANDI
27.04.2016 - 23:04

Galatasaray'ı Eurocup'ta şampiyonluğa taşıyan ve sarı-kırmızılı kulübe erkekler basketboldaki ilk Avrupa şampiyonluğunu getiren başantrenör Ergin Ataman, kariyerinde 3. kez Avrupa kupası kaldırdı.
2002 yılında Montepaschi Siena ile Saporta Kupası'na kazanan Ergin Ataman, 2012'de de Beşiktaş'ı FIBA Eurochallenge Cup'ta mutlu sona ulaştırmıştı.
Yine 2012'de Beşiktaş'ı 37 sene sonra lig şampiyonluğuna taşıyan Ergin Ataman, 2013'te de Galatasaray'ı 23 yıl sonra ligin zirvesine çıkarmıştı.
O zamanki adıyla Efes Pilsen'in 1996'de kazandığı Koraç Kupası'nda da Aydın Örs'ün yardımcısı olan Ergin Ataman, bir anlamda erkekler basketbolda Türkiye'ye gelen tüm Avrupa kupalarında pay sahibiydi.

Yorumlar


Carmelo Anthony Siz Fanatikleri FB li olarak görmüyoruz, görsek emin olunki FB Sampiyon olmasin der insan ama FB Sampiyon olsun ve iyi doslarimiz sevinsin siz fanatikler degil yani..
28-04-2016 18:10
rnk Bu koç olmanın mikyası, kazanılan kupanın sınıfı ya da derekesi değil; adet sayısıdır. Bu adam Beşiktaş'ı ve Galatasaray'ı ligde; birini çeyrek asır ve diğerini de yarım asr sonra şampiyon yapmış hem de, bütçe şampiyonu Anadolu Efes ve Fenerbahçe karşısında tahakkuk etmiştir. Beşiktaş ve Galatasaray'a Avrupa kupası kazandırmış lâkin hased gürûhundan birileri de çıkıp: yok birinci sınıf kupa, yok hakiki Avrupa şampiyonluğu gibi medar-ı komik hazımsızlıkta bulunuyor. Bay'ım: 10 yıldır Ülker ile ittifak neticesinde bulunduğun organizasyonda kaç adet kupan mevcut ya da Ülker A.Ş. vasıtasıyla Eurolig icazeti almana rağmen hangi neticesel ve rakamsal kazanımların bulunuyor? Galatasaray kendi bütçesinde Eurolig şampiyonluğu ile Türkiye'de an itibariyle bir ilki yaşatmış ve muvaffak olmuştur; ya sizin takımınızın 20-30 milyon bütçelerle kaç defa kupa kazandı?
28-04-2016 13:42
sidu Fanatiklerdeki benlik sorunsali cok katmanli; kupa begenmemekten tutun da kendini 8 EL kazanan hocanin yerine koymaya, hala-eniste ikileminden ahlak bekciligine uzanan bir yumak.. Oynadigin kulvarda sampiyonluk kazanirsan basari elde etmis olursun, gokten zembille indiginiz ligde 10 senedir debeleniyorsunuz. Anahtar teslim kupa avcisina para muslugunu acmakta buldunuz careyi kariyerinin en az basarili 3 senesini geciriyor, bu sene aldi aldi yoksa onu da kemirmeye baslarsiniz.. Yikilmaya mahkum zayif bir ozguvenle rekabete torpilsiz giremeyen ve bu yuzden de rekabetle yogrulanlar karsisinda yuzu pek gulemeyen taklitci bir camianin gulunc neferlerisiniz..
28-04-2016 12:48
siber Bizim tavrımız Ataman'ın koçluğuna ya da antranörlüğüne değil, ergen tavırlarınadır. Milli takım ve Gs. takımının koçluğunu yapan bir kişiden daha yapıcı olması beklenir. (örn. son bir hafta içinde yapmış olduğu açıklamalar gibi.)
28-04-2016 08:44
KingJames38 Önce Fenerbahçe yazmasını öğreneceksin, sonra gelip burada akıl vereceksin. Ona antröner değil demedi kimse burada. Yalnız gelip burada Eurochallenge , Eurocup abartısı yapmayın lütfen. Kızılyıldız, Zalgiris vs hangisini koyalım EC ye alamasın bana top 16 dan sadece bir takım söyle bakalım..
28-04-2016 08:38
Ertan Ürkmez Bir Fenerbahçeli olarak başta Ergin Ataman olmak üzere bütün Galatasaray camiasını kutluyorum. Obradovic'e koç değil diyenleri nereye koyacağız?
28-04-2016 00:52
Clide Drexler Kupalar haricinde bir de Efes Pilsen ile Final Four da başarı sayılır tabii ki .
28-04-2016 00:12
Demircan 3 kupa kazanmış hiçbirisi birinci kupa değil iki defa ikinci sınıf bir defa da üçüncü sınıf kupa kazanmış. Böyle mi olunuyor büyük koç. Birinci sınıf kupayı almadan nasıl en iyilerden biri olabilirsin. Birinci seviyede yarışmadan nasıl en iyilerden olabilirsin. Fianlde yendiiğin takım euroligde grup sonuncusu. Fenerin grubunda sonuncu olan takımı yenip ikinci sınıf kupa kazandınız. Bu kupayı kazanan ilk takımsınız çünkü Fener 10 senedir o seviyeye düşmedi. Tenekelerle avunun hakiki avrupa şampiyonu geliyor 20 gün sonra
27-04-2016 23:55
joeyzasa Bu haber Ataman yok antrenör değil. ne başarısı var? diyen fenevlilere gelsin. Galatasaraylı arkadaşlardan ricam bir daha böyle polemiklere girmesinler bu haber en güzel cevap olmuş. alıcan duvara asıcan.
27-04-2016 23:27

Yorum Yazın


Tweetlerimiz