Ataman: 3 genç oyuncuyu aynı anda oynatmak benim hatamdı
07.01.2018 - 17:57

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 14. hafta mücadelesinde Gaziantep Basketbol'u deplasmanda 66-74'lük skorla mağlup eden Anadolu Efes'te koç Ergin Ataman, maç sonu şunları söyledi:

"Fark 25 iken 3 genç oyuncuyu aynı anda sahaya sürmek benim hatamdı. Erken atışlar kullandılar ve fark azaldı. Gaziantep de kapasitesi olan bir takım, bu nedenle zorlanır gibi olduk ama sonunda kazandık. Ben takımdan ilk üç periyod istediğimi aldım, son periyod ölçü değil.

Aslında bu maçta Douglas'ı oynatacaktık ama zehirlendi ve geceyi hastanede geçirdi. Böyle olunca da tam iyileşmeyen Errick McCollum'u oynatmak zorunda kaldık. Türk rotasyonumuzdaki sıkıntıdan dolayı 3 kısa yabancıya mecbur kalıyoruz . Gazantep'in özelliklerini dikkate alarak savunma açısından bu maçta Dunston'ı tercih ettim. Elbette Stimac'tan da yararlanacağız." 

Yorumlar


basketsever ergin efendi, peki bu gençler nasıl tecrübe kazanacak ? bu sorun sadece efes değil ülkemizin sorunu. şans hatta şanslar vereceksin, olmuyorsa olmaz, denemeden bilemezsin. gençler de çok çalışacak orası ayrı ama önyargılı koçlara ve her şeyi para ve başarı olarak gören,her daim başarıya endeksli kulüplere karşı ne yapabilir orası da ayrı.bir tv programında kukoc gençler hata yaparak doğruyu bulacak deyip 'genç takımlarda oynarken yaptığım hataları görseydiniz inanamazdınız benim yüzümden sayısız maç kaybettik ' demişti.
08-01-2018 16:19
Son Mohikan Ergin Ataman'ın hatası, 3 genç oyuncuyu aynı anda sahaya sürmesi değil, o anlarda oyun kurucusuz bi 5 ile sahada olması. Gençlerden hiçbiri oyun kurucu değil.
08-01-2018 09:15
harun Sorumluluk üstlenirken bile başkasını sorumlu tutmadan edemiyor hoca. :) Sıkıntı 3 gencin aynı anda sahada olması değil de 2 yabancı uzunun yanına 3 kısa genci sokmaktı. Sahadaki karar vericilerin yaş ortalaması 18 oldu bi anda. Bi anda spotlight altında kalınca heyecan yaptı biraz çocuklar. Kruno'nun ya da McCollum'un yanına ikişer ikişer girselerdi daha rahat oynarlardı sanki.
07-01-2018 19:21
At Kuyruk Saçlı Kamu Emeklisi aslinda ataman'in tercigi bir hata degil ama takimlardaki genclerin bu tip firsatlari bir turlu iyi degerlendirememeleri oldukca uzucu...
07-01-2018 18:08

Yorum Yazın


Tweetlerimiz