Arzu Özyiğit Tribüne Renk Kat'a katıldı, önemli açıklamalar yaptı
20.06.2016 - 20:11

TBF’nin taraftar projesi Tribüne Renk Kat’ın televizyon programına, bu hafta A Milli Kadın Basketbol Takım Menajeri Arzu Özyiğit konuk oldu. 
Programda aynı zamanda Fenerbahçe, Darüşafaka Doğuş ,Anadolu Efes, Beşiktaş taraftar temsilcileri de yer aldı.

Arzu Özyiğit, Türk Basketbol tarihinin ilk taraftar projesi olan Tribüne Renk Kat’ı yakından takip ettiğini ve taraftarların sesini bu projeyle böyle bir platformda duyurmaya başlamasının önemini vurguladı.

"Tribünlerde spora olan ilgiyi arttırmamız gerekiyor"
Sporcu ve taraftar ilişkilerinin önemine değinen Özyiğit sözlerine şöyle devam etti: “İnsanlar sağduyulu olmalı, takımları doğru biçimde desteklemeli ve aynı zamanda oyuncular da taraftarları anlamalı. Ülke olarak kaliteyi ve tribünlerde spora olan ilgiyi arttırmamız gerekiyor. Zaman zaman oyunculara fazla tepki verilebiliyor, hiçbir sporcu kaybetmek veya kötü oynamak istemez bu nedenle baskı kurmak yerine motive etmek gerekiyor çünkü baskı oyuncuların performanslarını düşürebiliyor.”


"Kadınlara verilen değer federasyonda üst düzeyde"
Daha sonra A Milli Kadın Takımın olimpiyat elemelerindeki başarısını değerlendiren Arzu Özyiğit oyuncuların başarısıyla birlikte teknik ekip desteğinin önemini de vurguladı ve “Biz 27 kişilik bir ekibiz. Başkanımız Harun Erdenay, yöneticilerimiz, Sportif Direktörümüz Barbaros Akkaş her türlü desteklerini bizden hiçbir zaman eksik etmediler ve bu da başarımızdaki faktörlerden biriydi. Kadınlara verilen değer federasyonda üst düzeyde ve bu durumun sosyal hayata da yansımasını istiyoruz.”  dedi.

Bir taraftardan gelen; “Euro 2016 devam ederken prim konusu gündeme geldi, sizin oyuncularınız böyle bir şey yapsa nasıl hissederdiniz?” sorusuna Arzu Özyiğit, Kadın Basketbol Takımının sadece başarıya odaklandığını vurgulayarak şu şekilde yanıt verdi; “Rio Olimpiyat Elemeleri esnasında başkanımız son maç öncesi oyunculara prim verme teklifinde bulundu ve ben de takım kaptanımız Nevriye’ye bu konudaki fikrini sordum. Kendisi maça kanalize olduklarını ve bunu bozmak istemediklerini, maç sonrası konuşmayı tercih ettiklerini söyledi. Bundan sonrası başkanın takdirine kaldı, o takımı en iyi şekilde ödüllendirecektir.”

KAYNAK: TBF

Yorumlar


Beyaz gölge Milli takımlara prim vermek siyasi rant peşinde koşanların yarattığı bir olaydır ! varmıydı böyle bir olgu !? Eskiden zaten milli formayı giyebilmek elde edilen vede tarifi olamayan bir onurdu ! Şimdi başta futbol olmak üzere tüm milli takımlara prim adı altında PARA şırınga edilmeye çalışılıyor ! Sonuçları işte futbolda su üzerine çıktı ! Bunu yapanlarında,buna tamah edenlerinde yatacak yeri yok !
21-06-2016 13:30

Yorum Yazın


Tweetlerimiz