Anadolu Efes kupada finale yükseldi
16.02.2019 - 18:17

Basketbolda Erkekler Türkiye Kupası yarı final maçında Anadolu Efes, Beşiktaş Sompo Japan'ı 78-70 yenerek finale yükseldi.

Karşılaşmaya rakibine oranla daha iyi giren Anadolu Efes, Micic ve Moerman'ın basketleriyle 4. dakikada 7 sayılık (9-2) farkı yakaladı. Özellikle Moerman'ın hem pota altı hem de dış atışlarda gösterdiği başarılı performansla farkı çift hanelere çıkaran Anadolu Efes, ilk çeyreği 24-14 önde bitirdi.

Karşılıklı basketlerle başlayan 2. periyotta Benzing ve Burak Can Yıldızlı ile etkili olan rakibine Sertaç Şanlı-Dunston ikilisiyle karşılık veren Anadolu Efes, 15. dakikayı 28-20 üstün geçti. Moermon-Dunston ikilisiyle rakip savunmayı aşan Anadolu Efes, farkın kapanmasına izin vermedi ve soyunma odasına 8 sayı farkla 38-30 önde gitti.
Anadolu Efes, üçüncü çeyreğe de etkili giren taraf oldu. Savunmada rakibini top kayıplarına iten Anadolu Efes, hücumda da özellikle Moerman ve Micic'in art arda sayılarıyla 25. dakikada farkı 19 sayıya çıkardı: 53-34. Simon ve Beaubois'nın 3 sayı çizgisinin gerisindeki yüksek yüzdesiyle kontrolü tamamen eline geçiren Anadolu Efes, periyodu 65-46 önde tamamladı.

Final çeyreğinde Anadolu Efes, genç oyuncusu Yiğitcan Saybir ile üst üste basketler üretirken, 34. dakikayı 72-55 üstün geçti. Erkan Veyseloğlu ve Berkay Taşkıran'ın basketleriyle Beşiktaş Sompo Japan, bitime 1,5 dakika kala farkı 6 sayıya (76-70) indirdi. Yiğitcan Saybir'in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla Anadolu Efes, karşılaşmadan 78-70 galip ayrıldı.Yorumlar


ballokum Ataman'ın elinde genç oyuncular birer çöpe dönüşüyor. Umarız Saybir'e de aynı şeyler olmaz. Bu adamın elinde gelişen bir Türk oyuncu görmedim daha... Motivasyonlarını sıfıra indiriyor o hep asık, mekanik, soğuk suratıyla... Bu zat, olmuş oyuncular koçu... Henüz olmamışlara ondan fayda yok. Beşiktaş'daki S.Şanlı'dan da eser yok. Bitim 2 yıl önce neydi, şimdi ne oldu? Berk, Daçka'ya gitti kurtuldu.
17-02-2019 01:07
Mertbaba Umarım basketbol cahillerinin "sırf kendi takımlarında olmadığından bari Ataman'ı da potaya sokalım mantıksızlığındaki" Türk oyuncu geyiği biter(gerçi imkansızı istiyorum bunlardan) Maçı kaybetmek pahasına çıkarmadı hala kendini genç oyuncu zannedenleri!!! + ve - istatistiklerine bir bakın!!! Erkenden atıp tutmayı sevmem ama Buğrahan ve Saybir dışında ümit yok...
16-02-2019 19:44

Yorum Yazın


Tweetlerimiz