Anadolu Efes farka koştu
02.03.2021 - 22:04

THY Euroleague 27. Hafta karşılaşmasında temsilcimiz Anadolu Efes, İspanyol ekibi Valencia'yı ağırladı.

İlk çeyrek 18-23 Valencia üstünlüğü ile geçilirken ikinci çeyreğin sonlarında kontrolü ele alan lacivert beyazlılar devreyi 46-40 üstün tamamladı. İkinci yarıda sahada harika bir Efes vardı. Sertaç Şanlı'nın son saniye basketi ile üçüncü periyodu 68-58 öne kapatan temsilcimiz, son çeyrekte arayı iyice açarak karşılaşmayı tam 16 sayı farkla, 99-83 kazandı.

Bu sonuçla Anadolu Efes peş peşe 5. toplamda ise 26. Euroleague maçında 16. galibiyetini alırken, Valencia 27. maçında 13. kez kaybetti.

Bu karşılaşmada 18 üçlük isabeti bulan Anadolu Efes, takım üçlük rekorunu kırarken, Sertaç Şanlı 20 sayı 2 ribaund 2 asist ile 26 verimlilik puanı üreterek Euroleague kariyerindeki sayı rekorunu ve verimlilik puanı rekorunu kırdı.


 

Yorumlar


sporsever Şambaba sallayıp duruyor yine sanki Efes'in galibiyeti bizim mağlubiyetimizmiş gibi. Biz Fenerbahçe'nin açık ara liderlik sezonunda bile aldığı galibiyetlerinde eksiklikleri yazdık. Sertaç koça rağmen bu rolü aldı, tek nedeni yerindeki oyuncunun sakatlığıdır, bu da takımın lehine oldu. İstediğin kadar bağır, bunda koçun katkısı sıfır, bilakis şimdiye dek ona engel oldu. Zaten verdiği demeçte Pleiss sakatlanana dek yeterli süre vermemesindeki suçunu örtme amaçlı "okul müdürü" edasıyla öğrenci şımarmasın diye "sürdürmesi gerekir" yollu laf etmiş. Asıl kendisinin böyle "sürdürmesi" gerekir. Ayrıca beklettiği "diğerini" de "sürmesi" gerekir, oyuna. Acaba Milli Takımın o diğer formdaki skoreri Buğrahan'ın da kendini gösterip ortalığı böyle süpürmesi için kimin sakatlanması (ağzımdan yel alsın) gerekiyor ?
04-03-2021 01:00
Mertbaba ATAMAN çok kalp kırıyorsun, acıma da yok!İlk olarak ne dedi dün intikamı alacaz.Abartarak aldı.nerde Türk oyuncuları yada onu oynatmıyor diye koç küçümseyenler.Utanmayin yazin Sertaç büyük oynadı ,helal olsun yılmadı çalıştı diye lütfen utanmayın. Haaa Ataman'ın oyuncusu olması sizi durdurmasın.Tamam yazın "zaten Sertaç'ı. Tanjeviç yetiştirdi diye söz gülmeyeceğiz... Gelelim maça Kaliniç formu(Ataman'ı bilen zaten oynayamaz derdi) ilk periyot çok sayı yememize neden oldu.Hayir Simon harika savundu ama yardımları 4 farklı oyuncu 3luk ile cezalandırdı tabi Ataman formda!!! ikinci yarı böyle birşey hiç olmadı.İlk yarı 4 numaralar bu senenin özeti gibi felaket şut attı ama ikinci yarı tam tersi.İlginçtir iki oyun kurucu kenara cekildi Sertaç- Beaubois- Simon işi bitirdi.İkinci yarı 8-0lık seri sonrası maç yine nasıl 20 oldu KLASİK EFES EFSANESİ
03-03-2021 00:06

Yorum Yazın


Tweetlerimiz