Anadolu Efes 3.çeyrekle galibiyete uzandı
10.01.2019 - 21:33

THY EuroLeague 18.hafta maçında Anadolu Efes sahasında BC Khimki’yi konuk etti.

Mücadelenin ilk yarısı denk bir oyuna sahne olurken Anadolu Efes soyunma odasına 36-34 önde giden taraftı. Üçüncü çeyreğe iyi giren taraf temsilcimiz oldu. Hücumdaki üretkenliği ile sayı bulmakta zorlanmayan Efes, farkı 9 sayıya kadar çıkardı. Son çeyrek de üçünçü periyota benzer şekilde oynandı. 35.dakika 72-66 geçilirken karşılaşmanın sonuna kadar aradaki farkı korumayı başaran ve rakibinin oyuna ortak olmasını engelleyen Anadolu Efes, 81-72’lik skorla üst üste 3.galibiyetini aldı.

Bu skorla Anadolu Efes galibiyet sayısını 12’ye yükseltti.


Yorumlar


Atamanfobik Son olarak şunu söyleyeyim, Ataman bu sene kadro mühendisliğini başarmış görünüyor. Takım daha uyumlu, iç-dış dengesi yakalanmış gibi. Ancak Ataman'ın elinde savunmayı fazla seven oyuncu yok. Bunu takıma oturtması zaman alacaktır. Efes şu anda spor otomobil gibi duruyor, otobanda 200'ü geçiyorlar. Yol bozulunca araba gitmiyor. Takımda biraz kirli işleri yapacak oyuncu bulmaları lazım. Yoksa Cska gibi olurlar.
13-01-2019 16:26
Atamanfobik İkincisi ben kendi yorumlarımda Ergin Ataman'ın çok başarılı, ülkenin belki de en yetenekli koçu olduğunu defalarca yazmışımdır. Ancak, aklı kadar dilini de çok konuşturuyor, sivri açıklamalar, provakatif demeçler veriyor. Sanırım bunu bilerek veya egosu çok yüksek olduğu için yapıyor. Bundan vazgeçerse kimse de onunla uğraşmaz.
13-01-2019 16:21
Atamanfobik İşte buradayız. Editörümüz yorumları erken yayınlasa ki polemik olmasın diye geç yayınlıyor sanırım. @mertbaba ilk sözüm sana. Yorumların FB ile başlıyor FB ile bitiyor. Fb'siz hiç yorumun yok. Ne yaptı sana bu fb'liler de bu kadar çok iğneliyorsun ?
13-01-2019 16:16
Efsaneler Ölmez Ataman'a yapılan haksızlık ve saygısızlık kimseye yapılmamıştır herhalde... Bu nedenle mücadelesini, kenarda en az oyuncular kadar maçın içinde olmasını, onları sürekli oyun içinde tutmasını saygıyla karşılıyorum. Bu yılın Efes'le birlikte en büyük kazananı O'dur. Umarım sonunu da iyi bitirir...
11-01-2019 18:00
Basketbolumdan Uzak Dur zalgiris maçı efes'in sezon başından beri savunmaya en konsantre olduğu maçtı sanırım. khimki maçında da iyiydiler. kontrolü bırakmadılar. hücumda genelde sorunları yok zaten. ancak yine de bu iki maçın ölçü olmaması gerektiğini düşünüyorum. özellikle zalgiris felaket bir sezon geçiriyor. içerde 10 maçın 7sini kaybettiler. efes'in fikstürü çok kolay değil ama deplasmandan bir iki galibiyet çıkarır içerde de yenilmezlerse ilk 4 yaparlar sanırım.
11-01-2019 17:12
Space Jam Atamanfobikler neredesiniz:) Ataman ne kadar hata yaparsa yapsın saygı duyulacak bir iş yapıyor. Üstelik yaptığı hataları kabul edip düzeltmeye çalışacak kadar iyi bir koç. Eleştirilir ama hakaret seviyesinde küçümseyen eleştiriler sanki biraz trol kokusu veriyor. Bu arada kaybederken de yorumlarım bu idi. Diğer konu dün akşam malesef gene salonun ancak 1/3'ü dolu idi ve bunun önemli bir kısmı da öğrencilere dağıtılan promosyon biletleri. Efes bu ülkede son 30 yıldır basketboldur, her basketbol severin canı gönülden desteklemesi gerekir. Bu sene sadece iş için şehir dışında olduğum Baskonia maçını kaçırdım; dün 39 derece ateş ile maça geldim, son saniyeye kadar sesim kısılana kadar destekledim. Madrid'i yenince 5, Khimki yenince 1 galibiyet yazmıyor, hepsi aynı, hem siz Madrid'i degil Efes'i izlemeye gelmelisiniz. Lütfen bu takımı destekleyin. Üstelik yenmesi de önemli değil sırf sizi temsil ettiği için gelin destekleyin.
11-01-2019 09:41
petsy Larkin maalesef büyük hayal kırıklığı oldu. Guardlarda Larkin-Beaubois ikilisi ile oynarken gece gündüz kadar fark oluyor maalesef. Ne zaman Micic ve Doğuş oyuna giriyor, yanında da Simon oynatılıyor o zaman hem hücum hem de savunma canlanmaya başlıyor. Ergin Ataman'ın işi çok zor maalesef. Larkin-Beaubois ikilisine ya savunma yapmayı öğretecek ya da Micic-Doğuş-Simon üçlüsü uzun süre oyunda kalarak yıpranacaklar. Uzun maç trafiğinde bence kaldıramazlar. Larkin Teodosic değişikliği çok iyi olurdu ancak herhangi bir gelişme olmadı şu ana kadar.
11-01-2019 09:36
Mertbaba Fbli arkadaşları burda görememek bizi üzüyor!!!Khimki hem Fb hem bu maç(özellikle ilk yarı) tarihinin en sert savunmasını yaptı.Umarım devam edip Yunanlılar'ın canını yakarlar.Yalnız,rakip koç Zubkov'u resmen unuttu Halbuki Ataman Doğuş'u unutmadı bence maçın kilit noktası buydu,Tabi ikinci yarıdan beri Ataman'ın dedikleri oluyor karar oyunları hep 4 numaradan.(mola dönüşü ilk hücumda 3lük kaçtı ama sonraki hücum pota altında ters eşleşmeyi bitirdi Moerman)Zaten bekliyorduk(basketi bilenler)Ligde İlk yarı Ataman oyuncularına çok serbestlik verdi ama ikinci yarı kazın ayağı öyle değil...Ataman ikinci yarı hem pota altını daha çok hem de savunması olanları daha çok tercih ediyor.Ben son 8 de süpriz olarak hala Motum'u 3 numara yaparak oynanacak setleri bekliyorum.Real maçiyla çok sert bir 4-5 maç Efes'in kaderini belirleyecek.Fblileri bekleriz o zaman...
11-01-2019 00:19
ekin ya bu larkin'e ben çok üzülüyorum bi türlü giremedi takıma
10-01-2019 22:32
mehmet Ergin Ataman bu ülkenin Aydın ÖRS ten sonra yetiştirdiği en büyük teknik adamdır, 9 oyuncusu bu sene gelen takım ilk dörtte emin adımlarla hedefe yürüyor. Bir sözümde hakemlere lütfen sadece cska ve reaal madrid hesabına çalışmayın gerçek hakem olun
10-01-2019 22:21
Ersöz Efesin f4 yapması için mutlak ve mutlak zalgirise karşı yaptığı gibi savunma yapması lazım.bu gün savunmada düşük performans gösterdiler.savunmayı son çeyrekte yaptılar.ataman ne zaman doğuş ve mıcıcı sahada tuttuğu zaman takım savunmada daha istekli oluyor.bunun sebebide her ikisinin karşı takımın kısalarında ön tarafta iyi baskı kurmaları bunu maalesef bobua ve larkin yapamıyor ve takım savunması hemen düşüyor.takımın hücumda bir sıkıntısı yok ama savunma düşünce hücumda edemiyorlar.keşke 4 numarada motum yerine ellerini her topa kaldıran bir uzun olabilseydi.her şey daha güzel olurdu diye düşünüyorum.Efesi tebrik ediyoruz.f4 yolu açık olsun.
10-01-2019 22:10
bleda 2. yarıda oyuna girerek takıma maçın nasıl kazanılacağını gösterdi: Doğuş. Bu derece iyi bir konumdaki takımı izlemeye gelen seyirci sayısı: 4230. Kaunasda'da kar var. 16.000 kişi ortalamaya oynuyorlar onlar ama. Buna spor kültürü farkı deniyor. Hiç kimsenin hal böyle iken bu takımdan Final 4 falan beklemeye hakkı yok. Ataman başarısız olsa da kovulsa umuduyla Efes maç sonuçlarını takip edenleri ve sonra da Efes'in tarihi üzerinden karşılaştırmalı muhasebe yapanlara da değinmeden geçemeyeceğim. Bir adamın kovulması için Türk basketbolunun öyle ya da böyle yapı taşlarından birisinin başarısızlığını umanlar ne sportmendirler ne de basketbolsever kimse kusura bakmasın
10-01-2019 21:45

Yorum Yazın