Alper Yılmaz: Hedefte küçülme yok
13.11.2017 - 12:44

Anadolu Efes Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz, lacivert-beyazlı basketbol takımının hedefinin hiçbir zaman küçülmediğini söyledi.

Anadolu Ajansı'na konuşan Alper Yılmaz, geçmiş sezonlara oranla daha düşük bir bütçeyle yola çıktıklarına değinerek, "Anadolu Efes'in hedef küçültme ihtimali yok. Anadolu Efes, Türkiye'nin en önemli kulüplerinden biri. Hedefimiz her zaman Türk basketbolunu Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmektir. Her sene Avrupa Ligi'nde en son noktaya gitmek için yola çıkıyoruz. Geçen yıl son maçta Dörtlü Final'i kaçırdık. Bu sene öncelikli hedef play-off'a ev sahibi avantajıyla girip Dörtlü Final'e gitmek. İnşallah, Avrupa Ligi'nde Belgrad'daki dört takımdan biri oluruz. Kolay değil ama Anadolu Efes'in hedefi her zaman budur." ifadelerini kullandı.

"Özlediğimiz şampiyonluğa bu sezon ulaşmak istiyoruz"

Lacivert-beyazlı kulübün genel direktörü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde özledikleri şampiyonluğa bu sezon ulaşmak istediklerini dile getirdi.

Son şampiyonluğunu 2008-2009'da yaşayan lacivert-beyazlıların bu sezon zafere ulaşacağını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Türkiye Ligi, 3-4 yıldır Avrupa'nın en iyi 2 liginden biri. Gittikçe kalite artıyor. Avrupa Ligi'nin dönüşünden sonra Türkiye'de lig oynamak zorlaşıyor. İlk 8'de kalıp Türkiye Kupası'na katılacağız. Daha sonra da ligin sonunda play-off'a en iyi yerde gireceğiz. Türkiye'de özlediğimiz şampiyonluğa bu sezon ulaşmak istiyoruz. Her takım için 3 kulvarda oynamak zordur. Elimizden geleni yapıp istediklerimizi yapmak istiyoruz."

Alper Yılmaz, sezona özellikle THY Avrupa Ligi'nde istedikleri gibi başlayamadıklarının altını çizerek, "Sezona hiç istemediğimiz gibi bir başlangıç yaptık. Avrupa Ligi çok zor. İlk galibiyetimizi geçen hafta Barcelona deplasmanında aldık. Bunun bir anlam ifade edebilmesi için devamını getirmemiz lazım. Önümüzde 25 maç var ve play-off'lara kalmalıyız. Bu çok kolay bir şey değil. Bundan sonra daha iyi takım oyunu oynayıp daha iyi sonuçlar almaya çalışacağız. Bu hafta oynayacağımız 2 maçı da kazanmalıyız. Her maç birbirinden zor. Avrupa'nın en iyi takımlarından biriyiz bunu göstermek için de sahada elimizden geleni yapmalıyız." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar


erkan Daha geçen gün hedef küçülttük, ilk 8'e girsek başarı diyen adam değil mi bu?
15-11-2017 09:49
Efsaneler Ölmez Hedefte küçülme olmayabilir ama zihniyette bir küçülme kesin var ne yazık ki...
14-11-2017 10:42
cevdet bu adamın ne diyeceği hiç belli olmuyor. ne kötü yönetici ama efsane
14-11-2017 08:51
Demedi demeyin Yukardaki sohbet şifreli: şunu demek istiyor çok abarttık enselendik yani belli oldu oysa sezon sonuna kadar devam etmek istiyoruz biraz zaman tanıyın bize nasılsa takım kapanacak sizlerde anladınız demek.
13-11-2017 21:14
Müneccim Rıfat Efendi Baylar olgunlaşan tüm şartlar ve Efes'in yakaladığı yükseliş ivmesi bağlamında şunu söylemeliyim ki Sn. Yılmaz sezon sonu Euroleague'de en son Gherardini'nin aldığı yılın yöneticisi ödülünü alırsa bu kimse için asla sürpriz olmamalıdır.
13-11-2017 13:52
Ali Can Şahin Gerçek bir yönetici veya başkan, çalıştığın dönemde basına verdiğin demeçleri kronolojik sırayla okumuş olsa direk işine son verirdi. Maalesef Anadolu Efes çok kötü yönetildiği için sen de yerinde kalıyorsun.
13-11-2017 13:31
Efes Fan 1-5 ile başlayıp gecen sene f4u son anda kaçırdık bu sene olacak inşallah demek. Aslında ardı ardına 3 maç alsa yine ilk 8e ortak olacagız ama takım güven vermiyor
13-11-2017 13:28

Yorum Yazın


Tweetlerimiz