Ali Koç: Taraftar Amatörü futbola odaklanın diye bize kızıyor
07.10.2019 - 13:17

Fenerbahçe Kadın Takımı'nın Öznur Kablo ile yaptığı anlaşmanın basın toplantısında Başkan Ali Koç önemli açıklamalar yaptı.

Ali Koç, “İbrahim Bey’in çocukları Banu ve Oktay da burada. Ailece buradalar. İbrahim Bey ile göreve geldiğimizden beri bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu seneye nasip oldu. Aslında bizim hayalimizde daha büyük sponsorluklar var. İnşallah seneye futbolda da bir işbirliğimiz olacak. Olmasını arzu ediyoruz. Bugün size teşekkür ediyorum. Sponsorun büyüğü küçüğü yok. Pek çok rakibimizin amatör sporlarda mecburen küçülmeye gittiği bir ortamda; biz ne yapıp edip Aziz Başkan’ın da koyduğu vizyon çerçevesinde büyük ve başarılı bir spor kulübü olmak için imkanlar çok daha zor olmasına rağmen elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kadrolarımızı mümkün olduğu kadar kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. Voleybol erkek ve kadında branşlarımızda da yaptık. Erkek basketbolda zaten malumunuz. Bazen taraftarlarımız ‘Amatörleri bırakın, futbola odaklanın’ diye bize kızıyorlar. Bu bir anlayış, bir duruş. Ama buralara yapılan yatırımlar, buradan alıp futbola yatırma gibi bir imkan yok. Çünkü Finansal Fair Play durumunu hepiniz biliyorsunuz. Ne kadar harcayacağımız belli. Dünyanın en büyük sponsoru bile gelse futbola ne kadar yatırım yapılacağı belli. Dolayısıyla biz öbür taraflarda da ödün vermemek için çok uğraşıyoruz. İnanın ki ben, Burhan Karaçam ve diğer yönetici arkadaşlarımız her gün ‘bu gemi nasıl yüzecek, bu maaşlar nasıl ödenecek’ diye düşünüp bununla yatıp kalkıyoruz. Sadece sporcu maaşı olarak değil; her anlamda, çalışan maaş olarak da bakın. Hiçbir kulüp için şu an 2019-2020 yılı kolay değil ve her geçen sene daha da zorlaşıyor. Mali konulara zaman zaman giriyorum ki tekrar gireceğim. Önümüzdeki günlerde milli maç arasında ya Fenerbahçe Televizyonu’nda ya da başka kanalda bir ‘Camiaya Sesleniş’ programı yapmak istiyorum. Daha nerede olacağına karar vermedik. Metin Bey ile konuşarak kararını vereceğiz. Birkaç konuya açıklık getirmenin de zamanı geldi. Ama burada İbrahim Bey’e, çocuklarına, profesyonellerine hem bugün katıldıkları hem de bize sponsor oldukları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burhan Bey’in de dediği gibi inşallah bu yatırımdan keyif alırsınız ve geri dönüşünden memnun kalırsınız ki Fenerbahçe’ye attığınız bu adım son adım olmaz ve daha büyük adımları hep beraber atarız.” dedi.
 
9 Ekim Çarşamba günü Gelecek Koleji ile oynanacak Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşmasının bir sürü ilke imza atacağını vurgulayan Başkanı Ali Koç, “Çarşamba günü bir sürü ilk olacak. Kadın basketbolda ilk kez isim sponsorumuz oldu. Öznur Kablo ile ilk maçımıza çıkacağız. Yeni Takım Menajerimiz Arzu Özyiğit de ilk takım maçına çıkacak. Tuğçe Canıtez de kaptan olarak ilk maçına çıkacak. İnşallah Çarşamba günü Kayseri’de Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı alıp gelecekler ve siz de bize daha ilk günden hayırlı uğurlu olmuş olursunuz. Çok teşekkür ediyoruz. Sağ olun, var olun. İnşallah hep beraber nice şampiyonluklar yaşarız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar


Space Jam Amatör mü? Futbolda hiç bir başarısı olmayan bir takım iken aynı isime sahip basketbol takiminin, Avrupa'nın titanlarından biri olması, Pittino'nun FB bir çok NBA takımından daha iyi dediği bir takım. Bence futbol şubesini kapatın boşuna para harcıyorsunuz hem ezeli rakibinizi Avrupa kupası vs... yakalama şansınız zaten o kulvarda sıfır. Ayrıca Futbol şubesi Basket takımının adını da lekeliyor.
08-10-2019 10:40
Kamil Mataracı Aynı kulübün basketbol takımını kıskanan futbol taraftarı olması gibi bir gerizekalılık herhalde dünyanın başka hiçbir yerinde yoktur. Özellikle serbest sallama ortamı twitter falan bu tür arızalarla dolu maalesef. Şaka gibi.
08-10-2019 09:58
sporsever O kesim değil FB taraftarında ağırlığı olan, sesleri daha çok çıksa da. Onlar FB kulübünü tanımadan gönül vermişler. Gönül koyacaklarına önce kulübü öğrensinler. FB taraftarı masa tenisini de, yüzmeyi de yelkeni de, boksu da, küreği de izler ve sonuçlardan mutlu olur. Branşlara "amatör" diyenler ve onlara yatırımı fazla bulanlar taraftarı temsil etmez, camianın geleneğine yabancıdırlar. Asıl amatör branş Türkiye'de ayaktopudur, diğerleri daha profosyonel. Birçoğu bu kavramların ne demek olduğunu bilmez ama bildiğini sanır. Kamuoyu onlar değil. FB ayaktopundaki rakiplerine benzemez.
07-10-2019 21:29

Yorum Yazın


Tweetlerimiz