'Geçen sezonu sakatlıklar nedeniyle istediğimiz gibi tamamlayamadık'
08.08.2019 - 10:44

Ali Koç, Fenerbahçe Dergisi’nin Ağustos ayı sayındaki baş yazısında basketbol takımının planlarına değindi.

Ali Koç, “2018-19 sezonunu, yaşadığı birçok sakatlık sorunu nedeniyle istediği gibi tamamlayamayan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni sezona daha güçlü şekilde girmesi için birçok önemli transfer yapılmıştır. Avrupa basketbolunun son beş sezonuna damga vurmuş yıldız guard Nando De Colo’nun yanı sıra, 2011 NBA Draftı’nda ikinci sıradan seçilen ve Euroleague’de ilk yılını geçtiğimiz sezon Bayern Münih ile başarıyla geçiren uzun forvet Derrick Williams, takımımızın yeni oyuncusu oldu. Kendi jenerasyonunda Fransa basketbolunun en önemli oyun kurucularından biri olan Leo Westermann ile altyapımızdan yetişmiş olan ve yuvaya dönüş yapan Berkay Candan da ekibimize katıldılar” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar


sporsever O sakatlıkların sebebi başantrenörün elindeki kadroyu dengesiz kullanarak en kritik oyunculara aşırı yüklenmesiydi. Şanssızlık filan değil.
10-08-2019 00:50
Space Jam Efes bizden iyi idi demek bu kadar mi zor:) Ya yari butcenizdeki takim o efsane takiminizi silde bu sene hem yerel ligde hem de Avrupa'da:)
09-08-2019 17:05
Serdar Topaloğlu Sayın başkan, devir aldıkları mirasa gereken önemi veremediklerini kibarca anlatmış. Umarım aynı hatayı bu yıl tekrarlamazlar. Transfer edilen oyuncuların sakatlık geçmişlerini iyi analiz etmişlerdir umarım...
08-08-2019 12:36
jojo Başkan bir pivot daha alınmazsa, sezon sonu aynı duruma bir daha düşülecek. Durum çok açık. Mesela Vesely sakatlığı dolayısıyla milli takıma katılmama kararı aldı. Lauvergne de sakatlık sorunu yaşadı ve yoğun euroleague temposu sakatlığa davetiye. Barça o bölgeye Mirotic ve Davies takviyesi yaptı Tomic'in yanına. Biz ise Ayon'u göz göre göre elden kaçırdık. Mutlaka bir pivot lazım. Üç yeni transferimizin ikisi harika, biri de gayet iyi ve eksik parçamız pivot. Umarım bir transfer olur ve eğer transfer olmazsa -ki defter kapandı- umarım sezon sonu Vesely ve Lauvergne f4 sürecinde sakat olmazlar...
08-08-2019 12:20

Yorum Yazın


Tweetlerimiz