Ali Koç: Fenerbahçe basketbolda uluslararası olmalı
12.09.2018 - 10:02

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe TV'de Camiaya Sesleniş programında açıklamalar yaptı ve gazetecilerin sorularını cevapladı.

Koç, basketbolla ilgili şunları söyledi:

"Basketbolda, Avrupa’nın en iyi 3 takımından birinden bahsediyoruz, belki de en iyisinden. Son 4 yılda, 4 kez Final Four’a kalmış, 1 şampiyonluğu, 2 ikinciliği, 1 üçüncülüğü olan takımdan bahsediyoruz. Bu takımın forması EuroLeague boyunca 16 ayrı şehre gidecek, bunun üzerine bir de Türkiye Ligi var. Bizim düşüncemiz Fenerbahçe Basketbol Takımının hak ettiği markanın ulusal bir marka olması lazım. Uluslararası da olması gerekiyor. Ulusal olabilir ama uluslararası piyasalara hitap eden bir marka olması gerektiğini düşünüyoruz. Burada tekrar Doğuş Grubu’na teşekkür ediyorum. Tabii onların ayrılışı bize büyük bir darbe vurdu, bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Buna rağmen geçen sezon şubenin 4-5 milyon Euro açığı vardı. Biz, şubemizin ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Reklamlarla bulamadığımız kısmı da yönetim olarak bir şekilde ya cebimizden ya da başka kaynaklardan karşılamak zorundayız. Çünkü Fenerbahçe camiası, basketbol takımının her zaman tepeye oynamasına alışmış bir camia ve buradan geri adım atamayız. Diğer amatör branşlara geldiğiniz zaman da onların ihtiyaçları çok çok altında. Bizim Erkek Basketbol Takımımızın yıllık bütçesi 30 milyon Euro, Doğuş’un anlaşması 11 milyon Euro idi ve buna rağmen 4-5 milyon Euro açık kalıyordu. Dolayısıyla burada bir nebze de açığımız olacaktır. Basketboldan bahsetmişken kombine rakamlarından da kısaca söz etmek istiyorum: 6 bin kombineye geldik. Kombine satışları, bu sene bizler için çok çok önemli. Hedefimiz, 7 binin –geçen senenin- üzerinde, 8 bine gelebilirsek ne mutlu. Orada localara da bir ilgi söz konusu. Tabii sezonun başlamasına daha zaman olduğu için esnek de davranabiliriz. Keza kadın basketbol, kadın ve erkek voleybolda bütçeler daha düşük, orada da vakitlerimiz var. Buralarda da değişik sponsorlarla anlaştık veya anlaşmak üzereyiz. Yani şunu söylemek istiyorum: Geldiğimiz noktada bu sponsorlukların tam resmi anlamda açıklanmamış olması herhangi bir sıkıntıdan kaynaklanmıyor, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak tercihlerimizi en iyi şekilde yapma arzumuzdan kaynaklanıyor".

Yorumlar


Volkan Kasal Sayın Ali KOÇ'un finansal sıkıntılara rağmen basketbol takımının bütçesini olduğu gibi muhafaza etmesi Türk Basketbolu açısından çok önemli.Kendisine çok teşekkür ediyor Fenerbahçe Basketbol Takımına yeni sezonda başarılar diliyoruz.
14-09-2018 13:19

Yorum Yazın


Tweetlerimiz