Ali Koç: Bütçemiz 20 milyon Euro, çok iyi bir koç gelecek
02.07.2020 - 10:16

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Habetürk'te önemli açıklamalar yaptı:

*Obradovic Fenerbahçe'ye gönül vermiş bir insan. Bir lider, bir karakter. Obradovic, Fenerbahçe'nin basketbol seviyesini çok yükseklere çekti. Final Four'lara abone olduk. Bir efsanemizdir. Bu tartışılmaz. Ne şanslıyız ki Obradovic gibi bir hocamız olmuş. Ona müteşekkiriz.

*Bize saldırılan bir konu onun sözleşmesiydi. Yeterince ilgilenmemişiz, mobbing yapmışız, Semih beyle arası bozukmuş. En son gece yaptığımız açıklamaya kadar konuşuldu. Böyle birini bile bile göndermek hangi başkan ve yönetimin işine gelir. Üstelik seçim arefesindeyse. Kendi kendini sabote etmek gibi bir şeydir bu. Kalmasını istedik.

*Geçen sezon içerisinde birkaç kez sözleşme yapmak istedik. Sıkıntılı bir dönemden geçiyorduk. Kendisi şu an konuşmayalım, sezon sonu konuşalım dedi. Aralık civarı, beklenmedik bir mağlubiyet sonrasında o da bunaldı. İstifasını sundu. Vazgeçmemeyi sen öğrettin. Vazgeçemezsin. Velev ki kötü bir sezon geçirdin. Kredin var. Her sezon başarılı olacaksın diye bir şey yok. Biz senin arkandayız. Ben her zaman hocamız istediği müddetçe kulüpte kalabilir dedim. Belki de Euroleague tarihinin en büyük geri dönüşünü yapacaktık. İstersen transfer yapalım dedik. İki transfer oldu. Onu da anlayışla karşılıyorum. Sonrasında bize teşekkür etti.

*Biz bütün planı onun kalması yönünde yaptık. Yoksa neden Jan Vesely ile üç sene uzatalım. Başka oyuncularla iki sene uzatalım. Tüm bu örnekler bizim niyetimizi gösteriyor.

*Sonra pandemi araya girdi. O dönem Semih bey görüşüyordu. İlk uçakla geldi. 3-4 görüşme yaptık. Semih bey pandemi döneminde görüştü. Bütçemizi 30'dan 20'ye çekebileceğimizi söyledik. Ona da olumlu baktı. Kendisi de ifade ettiği gibi yeni sezon planları üzerinde durdu. Ardından aileme sormaya ihtiyacım var dedi. 

*Maaş aşamasına hiçbir zaman gelmedik. Bütçelerde neler yapabileceğimizi, sezon açılış tarihini bile konuştuk. Ama aile her şeyden önce gelir. Üzüldük, herkesten çok üzüldük. 

*Bu seneden sonra ne olur, kim bilir. Umarım Fenerbahçe'ye döner, biz olalım, olmayalım. 

*Ödeme sıkıntımız vardı. Ama ilk defa yaşanmıyor. 10 milyon dolar ödeme yaptık gelir gelmez. O dönem ödeniyordu, şimdi ödenmiyor diyorlar, bunlar yakışıksız.

*Gece açıklamasında da yerden yere vurulduk. O salı günü 16-16.30'da kararını iletti. Üzüntülerimi ilettim. Sen, ben, Maurizio, Semih bey bir istişare toplantısı yapalım. Açıklayalım. Ben de çalışma arkadaşlarıma iletmem lazım dedi. Ardından benim açıklamam budur dedi. Sabah açıklamayı düşündüğümüz açıklamayı, gece 11'de yaptık. Bundan dolayı yerden yere vurulduk. Keşke Obradovic burada olsa.

*Bu seviyede 30'dan 10'a inemezsin. Bizim inancımız 20 milyon Euro bütçe ile başarılı olacağımız.

*Maurizio Gherardini kaldı. O da bizim başarımızın temel direklerinden birisidir. Kafasına koymuş, iyi çalışıyor. Enteresan isimleri açıklamamız çok yakında olabilir. Sarunas Jasikevicius. O aslında genç bir Obradovic, gelecek vadeden bir hoca. O olur, başkası olur ama kim olursa olsun, çok iyi bir isim olacak.

*Datome, Obradovic'e yakın oranda sevilen biri. Lider, karakter. Ama üç sene kontrat almış.

*Yeni bir yapılanma olacak. Pandemi bir fırsattır. Biz yine Final Four hedefi olan bir takım olarak yapılanacağımıza inanıyoruz özellikle birkaç gündür aldığımız haberler neticesinde.

*Obradovic ayrıldıktan sonra diğer kulüpler sıkıntılar yaşamış, biz onu yaşamayacağız.

Yorumlar


FENERLİ kapatın şu futbol şubeyi yapın yatırımın tamamını basketbola, ama bu saatten sonra her şey zor.bu gidişle basketbolu kapatacaksınız.
02-07-2020 16:39
sporsever Başkan, başkan ! Süper şampiyon erkek voleybolu ne yaptın ? Darmadağın ettiğin o şahane takımdan kaç yüzbin avrocuk tasarruf ettin ? O parayla nafile basket veya futbolculara forma mı alacaksın, şort mu top mu ? Yoksa Gerardini'lere Comolli'lere mi yedireceksin ?
02-07-2020 15:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz