Alben: Rakibimiz çoğu zaman sahada aciz kaldı
08.12.2019 - 21:29

Galatasaray'ın deplasmanda Fenerbahçe Öznur Kablo'ya 69-66 mağlup olduğu Herbalife Nutrition KBSL 8. hafta mücadelesi sonrası kaptan Işıl Alben açıklamalarda bulundu.

"Öncelikle bugün galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum. Takım olarak çok iyi mücadele ettik ve rakibimiz çoğu zaman sahada aciz kaldı. Kağıt üzerinde bizden çok daha üstün bir kadroları olsa da... Ama maç içinde bazı pozisyonlar var. Özellikle Dragana'ya maç sonunda yapılan ama çalınmayan sportmenlik dışı faul var. Hakemlerin bir de izleyip burada normal faul çalması... Demek ki biz kuralları yanlış biliyoruz. Biz de kuralları öğrenmeye çalışacağız. Çünkü bu kritik bir düdüktü gerçekten. Umarım bundan sonra hiç kimse baskı altında kalmaz. Herhalde biz baskıyı kaldıramıyoruz böyle ortamlarda çünkü kuralları doğru bilmiyormuşuz. Umarım bundan sonra öğreniriz ve baskıyı kaldırırız."

Yorumlar


sidu FB'nin artığı mı?? Kariyerini söndürdüğünüz sporcular ve spor insanları başka kulüplerde yeteneklerini gösterme fırsatını belki buluyor. Başarılarından dolayı transfer ettiklerinizin kariyeri bitiyor ülke sporunun öğütücüsü kulübün amigosu!
10-12-2019 14:55
sidu Amigo aaazı "şimdi gerçek fenewli oldum" diyen aşk eyerli favorisiyle daha çok Victor'da sanki..
10-12-2019 14:35
hoşgeldin Taraftarı ile oyuncusu tencere kapak bunların.
10-12-2019 00:43
Hakan Yahu bunlarda hep ayni terane... yok butceydi yok kadroydu... Ne fakirmissiniz be kardesim. En cok taraftar sizde degil mi?... Rakip sahada yenilmissin. Bundan dogal ne var? Tebrik et, saygi gor. Ama yok nerde?!
09-12-2019 21:00
akif Bu Galatasaraylılar ne kadar kolay yalan söylüyor. Euroleag finalinde Galatasaray ile Fenerbahçenin bütçeleri en iyi ihtimalle eşitti.Alba Torrens ve Nevriye Yılmaz sahadaki en pahalı oyunculardı.Ayrıca Verameyenka hamile olmasaydı kupayı Fenerbahçe alırdı
09-12-2019 20:00
Mertbaba Aaaa handan gelmiş,bu burcu bunun kaçıncı nicki :))))))). Türk Bayan basketbol tarihinin 3 büyük oyuncusu var Nevriye ve Birsel ile Işıl bu 3ünün; her zaman dedim tüm yurda heykelleri yapılmalı tüm kız çocuklarımız için rol model olmalı ama bayan!!! taraftar bile bunu sindiremiyorsa çok yazık işin kötüsü Nevriye (hemde fbye baskette çok şey kazandırmış) ve Işıl bol bol fb stadında kişisel küfre uğradıysa bu tiplerden dolayı şaşırmamak gerekir.Hadi sıkıyosa Işıl'ın oynadığı bir maçta gs stadında Birsel'e küfredilsin(ki olmadı), Işıl tek bir kaş hareketi ile susturur stadı...Neyse bayan basketbolu kıymetlimizdir fanatizme mağdur etmeyelim eyyy Federasyon...Fenerasyon mu yoksa?!?!?
09-12-2019 18:29
Hüseyin Güler Sevgili Basketbol oyuncumuza bu tarz konuşmaları hiç yakıştıramadım. Bu gerçekten de basketbol kültüründe olmayan ve olmaması gereken bir konuşma tarzı. Bu yapıdaki yaklaşımlarla sporumuzu ve sporcularımızı geliştirmek mümkün olamaz.
09-12-2019 14:25
lale Her açıdan Birsel'in tırnağı dahi olamayacak kişiler yine nefretlerini kusmuşlar. Her şeyi anladım! Birsel'in konuyla alakası ne acaba? Acizlik olmasın?
09-12-2019 13:03
Burcu Amigo gene iş başında. Şaka gibi hakemleri konuşuyor bu basketbolun yüz karası ışıla sormak lazım pozisyon izlerken acaba Fenerbahçe nin Amerikalı uzunu wilyms ın beline sarılıp onu geri çeken biria nın pozisyonuna çalınmayan faul hakkında ne düşünüyor veya brianın potaya yükselirken nikolsun suratına vurduğu dirsek hakkında ne düşünüyor amigomuz.Bu kadın basketbolun başına gelmiş en kötü şey Fenerbahçe nin artıklarını transfer edip acizlikten bahsetmek anca bu apacinin işi olur.
09-12-2019 11:56
Gandalf Yenilgiyi hazmedemeyen, kazanmayı öğrenemez. Bu amigo ağızlarıyla Türk sporu bir yere gidemez.
09-12-2019 09:15
özgüreda Yazıklar olsun sana H.Türkoğlu . Ve tabiki Ömer Onan sanada yazıklar olsun demek bunun için salona gelmişsin aferin iyi baskı kurdunuz hakemlere. F.bahçe kadın basket takımını ise samimiyetle kutluyorum.
09-12-2019 09:02
Mertbaba Büyük KAPTAN,sende biliyorsun ki fbyi orda yensek yine koçları istifa edecekti(sazanlara hatırlatma bknz geçen yıllar)Pozisyon fb sahası dışında her yerde her saha da zaten sportmenlik dışı ki bunu da eurolig finalinde Avrupalı hakemlerle hatta her zaman ki 3 katı bütçeleri varken ellerinden Türk tarihteki ilk Eurolig kupasını alırken gösterdik...Tek üzüldügûm Türk kadın basketbol tarihinin en iyi 3 oyuncusunun ikisinin eurolig kupası var Birsel'in ise yok...Sebebi bugün açıkça ortada sanırım...
09-12-2019 00:39
ceyhun bartu Bu konuşma sevgili Işıl Alben'e hiç yakışmamış..TV'de futbol tartışan yorumcuların ağzıyla konuşmuş ki basketbola hiç oturmamış bu ağız.....Ayrıca hakem eleştirisi yapmak ne kadar doğru? Rakibine "Aciz" ifadesini kullanmak, sonuçta maçı kaybetmiş bir sporcunun daha aciz kaldığını göstermiyor mu? Gene de biz Işıl'ı severiz..Maç sonu adrenalini yüksekliğine bağlayalım işi ve uzatmayalım..
08-12-2019 22:52

Yorum Yazın


Tweetlerimiz