ALBA Berlin'den haftanın sürprizi
16.10.2020 - 22:02

THY Euroleague’de 4.Hafta karşılaşmasında Rus ekibi CSKA Moskova,Alman temsilcisi ALBA Berlin’i konuk etti. Maç sınırlı sayıda seyirci ile Megasport Arena’da oynandı. Maçı konuk ALBA Berlin 88-93 kazandı.

Düşük tempoda ve iki takımında hücumda zorlanarak başladığı ilk bölümün ardından CSKA Moskova’da Mike James’in oyuna girmesiyle tempo bir anda yükseldi. Ev sahibi ilk periyodu 19-17, ilk yarıyı ise 51-47 önde kapattı. İlk yarıda en dikkat çeken detay ise CSKA Moskova’nın 9/12 üçlük isabeti bulup, yay gerisinden %75’lik bir yüzde yakalamasıydı.

Üçüncü periyotta konuk Alba Berlin daha iyi başlangıç yapan taraftı. 0-4’lük seri ile Alman temsilcisi skoru 51-51’de dengelemeyi başardı ancak CSKA Moskova çok iyi bir şekilde reaksiyon göstererek 5-0’lık ufak bir seri yaptı ve skorda üstünlüğü ele aldı. Periyot sonunda ise CSKA Moskova hücumda çok zorlanırken ALBA Berlin daha yüksek yüzdeli hücum edince son periyoda 65-68’lik üstünlük ile girmeyi başardı.

Son periyoda Marcus Eriksson’un sayılarıyla iyi başlayan Alba Berlin bir anda farkı çift hanelere çıkarttı. Son bir dakikaya ALBA Berlin 85-87’lik üstünlük ile girdi. Lo ile sol dipten boş üçlüğü kaçırsalar bile peşinden gelen hücum ribaundu ve basket Alba’yı bir nebze rahatlattı ve CSKA Moskova koçu Itoudis’e molayı aldırttı. Mola dönüşünde Shengelia’nın yaptığı top kaybının ardından ALBA Berlin Sikma ile çizgiden 1 / 2 attı. Kurbanoc’un üçlüğü her ne kadar farkı 3 sayıya indirse de 3.1 saniye kala çizgiye gelen Lo hata yapmayınca ALBA Berlin, CSKA Moskova deplasmanından 88-93 ‘lük galibiyet ile ayrıldı.

Bu sonuçla ALBA Berlin 4 maç sonunda ilk galibiyetini alırken CSKA Moskova 2 galibiyette kaldı.


Haber: ONUR KIRAN

 

Yorumlar


Hector Yemezler.cska iddaa yapmış.her sezon böyle iki üç maç yapar cska ve kasayı düzenler.bu akşam bir oyuncunun ücreti çıktı.kaldı iki.
17-10-2020 00:25

Yorum Yazın


Tweetlerimiz