Abdi İpekçi'nin yıkımına başlandı
23.01.2018 - 15:53

30 yıla yakın süredir hizmet veren ve birçok unutulmaz etkinliğe sahne olan Abdi İpekçi Spor Salonu, yerini Türkiye Basketbol Federasyonu öncülüğünde inşa edilecek yepyeni ve modern bir tesise bırakmaya hazırlanıyor.

Açıldığı 1989 yılından bu yana hizmet veren ve ev sahipliği yaptığı pek çok unutulmaz organizasyon ve müsabaka ile Türk halkının gönlünde özel bir anlamı bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu, yerini Türk basketboluna en üst seviyede hizmet verecek yepyeni bir basketbol merkezine bırakmak üzere spor severlere veda ediyor. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun öncülüğünde inşa edilecek yeni spor merkezi; Türk basketbolunda bir ilk olma özelliği taşıyacak. Abdi İpekçi Spor Salonu’nun da dahil olduğu arazide gerçekleştirilecek proje; yepyeni ve modern bir salonun yanı sıra altyapılar için antrenman ve maç sahaları, A Milli Takımları için antrenman salonları, etkinlik ve seminer salonları, kamp merkezi, müze ve halka açık özel alanlarıyla Türk basketboluna hizmet verecek.

 

Yorumlar


Ersöz Hazır yapılmış bir şey yıkılmaz.Sadece üzerine ek yapılır,geliştirilir modernize edilir.Bu federasyondan bunun hesabını mutlaka ilerde birileri sorar inşallah ve inanın soracaktır da.Güzelim salonu sırf adından dolayı yıktıklarını düşünüyorum.Ve bunu yapanlar da bu salonun parkelerinden bir yerlere gelmiş insanlar, yazıklar olsun.
24-01-2018 10:43
CEM yeni yapılacak tesisin isminin Abdi İpekçi olmayacağına bahse girerim... Kapılardan silebilirsiniz ama gönüllerden silemezsiniz bu büyük insanı.
23-01-2018 23:58
Biri Haziran 2015'te yıkıldı sanıyordum Kafkaf kupayı kaldırırken
23-01-2018 19:18
OAKA Yıkacağınıza yeniden yapılandırsaydını ya. Yerine küçücük bir salon, bir iki tane toplantı salonu yapacaklar. Saçmalık, İstanbul otel kaynıyor kamp ve seminer için bir sürü alternatif var. O salonun çok hatırası var. Kapasitesini arttirıp 20.000 kişiye çıkarsalardı çok daha iyi olurdu.
23-01-2018 16:24
mete Bu yıkıma neden gerek duyuldu hala anlamış değilim. Bir yerde salon yıkılıyor, başka bir yerde salon yapılıyor, lig maçlarında tribünlerde birkaç yüz seyircili maçlar oynanıyor, bakalım işin sonu nereye varacak.. Bir de federasyonun "tribüne renk kat projesi" vardı, o ne oldu, bilen var mı?
23-01-2018 16:13

Yorum Yazın


Tweetlerimiz