A Milli Takım vizeyi aldı
20.02.2021 - 23:49

A Erkek Milli Takımımız, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynadığı İsveç müsabakası ardından 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Çekya, Gürcistan, Almanya ve İtalya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etti.

Ay-yıldızlılarımız, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Hırvatistan, Hollanda ve İsveç ile D Grubu’nda mücadele etti. Millilerimiz; Covid-19 pandemisi nedeniyle fanus düzeninde oynadığı müsabakada İsveç’i 88-80’lik skorla yendi. Grubun diğer müsabakasında ise Hollanda, Hırvatistan’ı 65-57’lik skorla geçti.

Bu sonuçla A Erkek Milli Takımımız, A Kadın Milli Takımımızın ardından Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı kazandı.
Kaynak: TBF

Yorumlar


sporsever Şu sıralamaya bak, içler acısı. Bir de sevinmeler, tebrikler ... Bugün Hollanda bizi kurtardıysa ve sevindirik olduysak bu bir trajedidir. Dünya ikinciliğinden 10 yıl sonra bu grupta sonuncuyu eksi 7 artı 8'den 1 sayı farkla geçip dördün üçüncüsü olduk diye tebrikler yağıyor. Her dalda yetiştirdiği üst düzey sporculara karşın kendi kamuoyunun basketbolla-voleybolla ilgilenmediği, buz hokeyi bandy hentbol tenis gibi bir sürü branş arasında bu dallara dönüp bakanı olmayan İsveç'in M. Eriksson ve Jerebko düzeyinde sporcılarına eşdeğer deneyimli EL çapında yerlimiz, devşirmemizi bir kenarda tutarsak YOK. Yerlileri yanacıların yedeğinde oturtan simsar sistemimizin bizi getirrdiği yer burası. Hırvat maçını görelim, o maç ölçü olacak. Hırvatları 1 kere yenemeden oraya gidecek bir takımsak eğer finallerde her önümüze çıkan bizi parçalar.
21-02-2021 13:04

Yorum Yazın