A Mili Takım ilk antrenmanını gerçekleştirdi
17.07.2017 - 16:03

Türkiye’nin ev sahipliğinde 31 Ağustos – 17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan EuroBasket 2017’de ülkemizi temsil edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı ilk antrenmanını 17 Temmuz Pazartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda basına açık olarak gerçekleştirdi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ufuk Sarıca’nın yönetiminde gerçekleştirilen bu ilk antrenmanda millilerin yanında olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu; Avrupa’nın en önemli organizasyonlarından olan EuroBasket 2017’de ülkemizi temsil edecek milli takımımıza ve yöneticilerine güvenimiz tam.  Sahada gurur duyacağımız bir takım olacaklarına inanıyor, şimdiden kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Basın mensuplarına millilere destek oldukları için takımı adına teşekkür ederek konuşmasına başlayan A Milli Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ufuk SarıcaÖnümüzde yüksek tempolu bir çalışma programımız var. İlk etapta Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda başarı hedefimize ulaşmak üzere, elimizdeki değerlerle en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Başarılı bir EuroBasket süreci geçirip ülkemizi gururlandırmayı hedefliyoruz ” sözlerini kaydetti.

İstanbul’da 1 Eylül’de oynanacak D Grubu maçları ile başlayacak basketbol şöleni EuroBasket2017’de grup aşamaları 7 Eylül’de tamamlanacak. Altışar takımın mücadele verdiği gruplardan bir üst tura yükselen dörder takım final aşaması için İstanbul’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek. Final aşamasının ilk hava atışı ise 9 Eylül günü gerçekleşecek. EuroBasket2017, 17 Eylül’de saat 20.30 itibarı ile oynanacak şampiyonluk maçı ile sona erecek.

Yorumlar


Efes Fan Kenan var :))) Bu adamı baskete kazandıran koçu bulmak gerek
17-07-2017 17:06

Yorum Yazın