76ers Furkan'ın Avrupa'da kalmasını istiyor
11.05.2017 - 21:46

Philadelphia Sixers’ın 2016 draftından 26.sırada seçtiği milli basketbolcumuz Furkan Korkmaz gelecek sezon için Avrupa’da kalmak yerine NBA’e gitmek istiyor.

Ancak Furkan’ın NBA’e gitmesi durumunda kulubü Anadolu Efes ile iki yıllık sözleşmesi olmasından dolayı 76ers Efes’e buyout ödemek zorunda kalacak. Bunun yanı sıra Philadelphia Furkan’ın NBA macerası için henüz erken olduğunu düşünüyor. Kulüp genç oyuncunun Avrupa’da geçireceği bir sezonun onun kaslanması ve güçlenmesi için doğru olacağı kanısında. Dahası, Furkan’ın NBA için biraz daha parlaması gerektiğini düşünüyorlar.
Kaynak: Keith Pompey / philly.com

Yorumlar


ozan Furkan banvite gidip oynayınca gayette üstüne koydu takır takırda oynuyor furkandan daha potansiyelli bir oyuncumuzda yok.Türk oyuncular mücadele ediyor savunma yapıyor ama hücum etmeyi bilen sayı potansiyeli yüksek iki oyuncumuz var biri furkan diğeri hiç faydalanamadığımız enes.Enes farklı yollara girerek kaybetti bari furkana sahip çıkalım.
12-05-2017 11:47
ballokum 4-5 yıl önceki Furkan ne ise, şimdiki Furkan da o. 1 gram değişim yok. O zaman da umut vadediyordu, şimdi de... Ama hep böyle kalırsa umud vaadeden bir oyuncu olarak emekli olacak. En büyük cehalet, insanın kendisinin ne olduğunu bilememesidir. Ne fizik var, ne cesaret var! Birebiri yok. Atletizmi var ama bu tüy sıklet haliyle onu havada uçururlar. Bir tıklasan kemikleri kırılır. Hazır Banvit'teyken bolca hindi ye de kaslan biraz. Sonrasına bakarsın.
12-05-2017 09:18
selim NBA'de oynayacak yeterlilikte Türk oyuncu yok şu anda... Ama bizimkilerin bir NBA hevesi ve hayali var. Ama işin özünde paranın çekiciliği baskın geliyor. Son örnek Furkan Aldemir idi, sonuç ortada... Diğer Furkan da dilerim aynı hatayı yapmaz. En azından Euroleague'de yer alacak bir takımda bir 5 yıl daha oynaması gerek... Daha yaşın kaç ki... NBA için bu ne acele?
12-05-2017 00:29
maximus bu elemanlar nasıl draft edildi? NBA'e gitse ne yapacak Furkan? Havlu sallamak için bile daha gelişmesi lazım gibi bişey demişler. Keza Cedi; onun ne artısı var ki? En iyisi dediğimiz Cedi bile EL'i geçtim, bizim ligde bile fark yaratamıyo. Gitsinler görsünler diycem ama draft eden takım bile gelmiş demiş Furkan'a. NCAA takımlarında her yıl Cedi'den daha iyi 20 tane 3 numara çıkıyo.
12-05-2017 00:08
bull tabi nba'dekiler bizim gençlerin gelişimine bizim gençlerin kendisinden daha fazla hakim. belli ki furkan'a dair umutları var ve bu doğrultuda tavsiyeler veriyorlar. ancak ülkemizdeki sözümona duayenler gibi hayalperest de değiller ve şu haliyle nba'de bir varlık gösteremeyeceğini gayet iyi biliyorlar. furkan'a kalsa hemen nba'e gidip kalkıp kronik havlu sallayıcısı olmaya razı... daha avrupa'da bir şeyler başaramadan, daha avrupa'daki forma rekabetinde dahi ön plana çıkamadan nba adına fantastik hayaller kurmak... cidden ilginç. varsayalım tr'deki koçlar furkan'a haksızlık ediyor; avrupa takımları kendisini söylendiği kadar iyi durumda olsa havada kapmazlar mıydı? neyse biz duayenlerimizden daha mı iyi bileceğiz en iyisi susalım da duayenler konuşsun.
11-05-2017 22:27
winslow Kibarca yetersizsin demişler. Ama bizim çocuk daha geçen sene NBA diyordu. Geçen sene için Ivkoviç suçlandı, peki bu yıl kim suçlanaka? Çok açık yetenek var ama o yeteneği sahaya yansıtacak çalışma ve bilinç yok.
11-05-2017 22:05

Yorum Yazın


Tweetlerimiz