Eurobasket 2017 grup maçları Fenerbahçe Arena'da
22.11.2016 - 07:02

31 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek Eurobasket 2017 organizasyonu öncesinde Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA Heyeti, organizasyonun detaylarını görüşmek üzere bir araya geldi.

Turnuvada grup karşılaşmalarına Abdi İpekçi Spor Salonu’nun; final grubu maçlarının da Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanmasına karar verilmişti. Ancak TBF ve FIBA tarafından yapılan toplantı ve çalışmalar  sonrasında grup maçlarına ev sahipliği yapması planlanan Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine, basketbol severler için daha iyi şartlar sağlayan, daha iyi basketbol deneyimi sunan, pazarlama koşullarının şampiyonaya katacaklarının pozitif yönde olması, yüksek kapasite, dinamik ve iyi atmosfer sunması gibi imkanlar nedeniyle Fenerbahçe Arena’da oynanmasına karar verildi. Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, organizasyon komitesine de bu yönde bir öneride bulundu. Teklifi değerlendiren FIBA Yönetim Kurulu, bugünkü toplantısında grup karşılaşmalarının Fenerbahçe Arena’da oynanmasına karar verdi.

Eurobasket 2017 biletleri ve paket satışlarıyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacaktır.

Yorumlar


KingJames Murti'ye katılıyorum yalnız bu EB2017 organizasyonu için değil (Fiba ikna konusu), Anadolu'da basketbola ilginin artması için ne yapıyoruz ? Tamam kolej sporu dedikte oyuncu yetişmiyor (ihaleyi Obradoviç'e bırakarak kurtulamazsınız).Ama popüler takımlar, popüler oyuncular taşınabilir. Eski sevilen oyuncular (yerli, yabancı) gidip gençlere söyleşi yapabilir. İçeriği dolu Basketbol günleri düzenlenebilir. Federasyonun işi bu , Dünya 3. Avrupa 2. vs iken bile o rüzgarı kullanamadık ona yanarım.
22-11-2016 16:34
murti zaten her şey hiçbir sosyal ve sportif faaliyetin olmadığı istanbulun hakkı. bu ülkenin kayseri, mersini ankara, konya gibi şehirlerde yeni salonları yok. o şehirler iyi basketçileri izlememeli. kayseri, konya, mersin, ankara euroleague'de takımlara doyduğundan istanbula vermişler. üzüldüm şimdi istanbuldaki basketbolseverlere. biz doyduk anadoluda Avrupa ligi takımlara. zaten adaçka konya, efes ankara, fener adana, gs Erzurum takımları olduğundan iyi olmuş istanbula vermeleri.
22-11-2016 14:13

Yorum Yazın


Tweetlerimiz