"2 sayı ile yenileceğiz desek bize gülerlerdi"
14.11.2019 - 23:18

Turkish Airlines EuroLeague 8. hafta maçında Anadolu Efes'e Sinan Erdem Spor Salonu'nda 90-88'lik skorla mağlup olan Zenit'te koç Joan Plaza, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"İlk söylemek istediğim şey istanbul’a dönmekten dolayı çok memnunuz. Bildiğiniz gibi biz EuroLeague'de çaylak sayılabilecek bir takımız, burada olmak bizim için önemli. Bugün F4’te final oynamış bir Anadolu Efes’le karşı karşıya geldik. Aynı zamanda hangi otoriteye sorarsanız sorun herkes bu takımın bu yıl da F4’e kalacağına inanıyor. Ben de böyle düşünüyorum. Bu yüzden bugün bu maçın zor olacağını biliyorduk.

Takımım maça korkak başladı. Efes ilk yarıda mükemmel bir performans ortaya koydu, dediğim gibi EuroLeague arenasında çok çaylak bir takımız, her gün üzerine koyarak ilerlemeye çalışıyoruz. Bugün Efes’e iki sayıyla yenileceğiz deseler size gülerlerdi ama biz bunu başardık. Efes gibi bir takıma iki sayıyla yenilmek bir başarı olabilir. Oyuncularım her zaman maçın ikinci yarısında olduğu gibi kalplerini vererek oynarlarsa daha da iyi olacağımıza inanıyorum. Efes’i tebrik ediyorum."

Fotoğraf: Mehmet Baytur

-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden alıntılanamaz. 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz