12 DEV ADAM'A SONUNA KADAR İNANIYORUZ
31.08.2017 - 12:17

Avrupa Şampiyonası bugün başlıyor. Baby Dixon'ın sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkarılmasıyla 2001 Avrupa Şampiyonasındaki gibi devşirme oyuncumuz olmadan turnuvada yer alacağız. 


Ülkemizde yapılan Avrupa ( 2001 ) ve Dünya ( 2010 ) Şampiyonalarında seyircilerimizin inanılmaz desteği ile 12 DEV ADAM fırtına gibi esti ve final oynadık. 
Bu Avrupa Şampiyonasında önemli eksiklerimiz var. 


NBA oyuncularımızdan Ömer Aşık ve Ersan Ilyasova yoklar. Semih Erden önemli bir sakatlık geçirdi. Yukarda belirttiğim gibi Baby Dixon sakat. Birde Milli Takım oyuncularımızın önemli bölümü  yabancı kuralı nedeniyle Liglerde süre alamamış olmaları Turnuva öncesi alacağımız sonuçlar konusunda kafamızda soru işaretleri yaratıyor. 
Ancak hazırlık maçlarında izlediğim kadarıyla oyuncularımız çok istekli ve arzulu. 
Ufuk Sarıca takıma hakim. Tüm eksiklere karşın oyuncularının her birinden ne ölçüde faydalanacağını hazırlık maçlarında gösterdi. 
Ufuk Sarıca Avrupa Şampiyonasında hedef açıklamak yerine turnuvayı maç maç düşünüyor.
Grubumuzda Rusya ve Sırbistan güçlü ekipler. İngiltere, Letonya ve Belçika göz ardı edilecek ekipler değiller.
Ufuk Sarıca her rakibe karşı şok taktikler uyguluyarak onları normal set düzenlerinden  çıkaracak olması ve seyircilerimizin desteği bizim gruptaki sıralamamızı belirleyecek.
Önemli olan ilk aşamada grupta ilk dört arasına girmek.
Ve bu Şampiyona sonucunda alınacak derece basketbolumuzun gelecek planlarını belirleyecek diye düşünüyorum. 


Basketbol dolu günler dileklerimle.

Yorumlar


ballokum Bizim oyuncuların dünyası küçük. Aşağılık kompleksleri var. Ama büyüklük taslayarak. Zira bir Türk dünyaya bedel değil midir? Sabah akşam Avrupa tukaka ediliyor. oraya neden gitsinler ki? Kültürsüz ve cahil olduklarından Avrupa'da falan biraz düşük paraya gidip tecrübe kazanmak falan istemiyorlar. Çünkü korkuyorlar. Bençte bedavadan para kazanmayı onurlarına yediriyorlar, sonra da "süre alamıyoruz ki" diyorlar. Alemin ortalama oyuncusu bile gelip TR'lerde, orada burda tecrübe kazanıyor düşük paralara. Şu Datome bile Melih'den, Barış'dan fazla biliyordur İstanbul'un tarihi yerlerini. Oralara ait ne bilgiler edinmiştir. Epke desen kitap kurdu. Bir Bogdan konuşuyor, bir Kaliniç'e bakıyorsunuz. Adamların İngilizcesi Ataman'ınkinden 1000 kat iyi. Çok iyi ifade ediyorlar kendilerini. Bizim oyunculardan ABD görmüşler dışında Cedi ve Furkan çok güzel konuşuyorlar. Ya diğerleri?.
01-09-2017 10:23
Oyunjulayımıj hep çüyüdüley Genç oyuncular kendi ülkelerinde çürüdüklerine inanıyorlarsa gideceklar yurtdışında oynayacaklar bu iş bu kadar basit. Hiç öyle AB ülkesi muhabbeti de yapmayın boşuna. Sırbistan AB ülkesi mi? Avrupa takımlarında sürüyle Sırp oyuncu oynuyor. Bizim yerliler ise Türkiye'de oynamasam da param hesabıma yatıyor algısıyla buralarda kalmayı tercih ediyor. Bu şekilde düşünen oyuncudan bir de rekabete girmesini bekliyoruz sonra. Ne güzel İstanbul.
31-08-2017 19:07
Seyrantepe Aslanı Aliço Başkan Muhammed Baygül, Yiğit Arslan, Tolga Geçim, Barış Ermiş, Yiğit Arslan gibi isimleri kendi takımlarında gayet güzel süreler almalarına rağmen milli takımdan kesen ve yerlerine Barış Hersek, Erkan Veyseloğlu gibi yetersiz veya Semih gibi sakatlığı hala tam geçmemiş isimleri monte eden Ufuk Sarıca'da hiç suç yok, NBA planları dahilinde milli takımı yarı yolda bırakan Ersan'da hiç suç yok... Bütün suç yabancı kuralında yani öyle mi? Oldu peki görüşelim :) Hep söylüyorum, Ufuk Sarıca Ergin Ataman'ı mumla aratacak!!!
31-08-2017 18:56
olgun purut 3+2 yabancı kuralı varken milli takım herhangi bir şampiyonluk kazandı mı? işlerine geldiği gibi bir yabancı kuralı getirtip, yine haketmeden trilyonlar kazanacak tiplere menajerlik yaparak pastadan pay alma hayali kuran milliyetçi kuzu maskesi takanların ekmeğine yağ sürmeye devam edin aferin. bir oyuncunun potansiyeli vardır veya yoktur. her maç oynatarak 1'i 100 yapamazsın. barış hersek her maç ligde ve euroleague'de 30 üstü dakika süre alsa ne değişecek? ya da furkan her maç 40 dakika ortalamayla mı oynuyordu da bu sene nba'e gitti? ömer faruk a takım'da ne yaptı da ncaa'e kabul edildi? ligde melih'in oynadığı 29 maçta ortalama 15,82 dakika oynama süresi var. play-off'larda ise 17,44. ama melih buna rağmen savunmada hala yetersiz. olay sadece süre almakla bitmiyor demek ki... semih nba yapmış bir oyuncu. niye kimse istemiyor? sonra oyuncularda mental sıkıntı var diyince alakası yok diyorlar bir de...
31-08-2017 18:48
avier Yabancı sınırının genişlemesiyle birlikte gelen eurocup ardından euroleague şampiyonluğu ve avrupa seviyesindeki organizasyonlarda takımlarımızın başarısı zaten yabancı sınırının ne olması gerektiğini göstermiştir. Gelecek planları zaten bellidir.
31-08-2017 17:05
selim "Milli Takım oyuncularımızın önemli bölümü yabancı kuralı nedeniyle Liglerde süre alamamış olmaları Turnuva öncesi alacağımız sonuçlar konusunda kafamızda soru işaretleri yaratıyor" halen uyuyorsunuz ya ben ne diyim....bakalim nezaman uyanacaksiniz...tabiiki herzamanki gibi is isten gectikten sonra... nesiller cop oldu halen soru isaretlerinden filan bahsediyor ya..
31-08-2017 14:05
Beybi Dikson Sn. Hakyemez malumun ilaminda yine doruk yapmis
31-08-2017 13:21
selim "Bu Şampiyona sonucunda alınacak derece basketbolumuzun gelecek planlarını belirleyecek" Bu yazının kilit cümlesi budur ve çok doğru bir saptamadır. Sayın Hakyemez'e ufak bir katkı yapmak isterim, eğer alınacak bu derece başarısızlık olursa, kimse sahadaki "12 dev adama" yüklenmemelidir, çünkü Sayın Hakyemez'in de belirttiği gibi "oyuncularımızın önemli bölümü yabancı kuralı nedeniyle Liglerde süre alamamış"tır. O zaman ne kadar ekmek, o kadar köfte...
31-08-2017 12:42
tare7777 Letonya Rusya'dan daha güçlü bir takım.
31-08-2017 12:27

Yorum Yazın