12 DABO'da yeni dönem başlıyor
08.03.2018 - 14:49

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) projesinde yeni dönem başlıyor.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek proje kapsamında, milli takım antrenörleri tarafından tespit edilecek kız ve erkek sporculara ücretsiz basketbol eğitimi verilecek. Proje dahilinde belirlenecek sporcular yine federasyon tarafından görevlendirilen antrenör tarafından eğitime tabi tutulacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek taramalara, kızlarda 9-12, erkeklerde ise 7-12 yaşlarındaki çocuklar katılabilecek.

Taramaların ilk etabı 10-11 Mart'ta Adana, Antalya, Afyonkarahisar, Batman, Balıkesir, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Kastamonu, Sakarya, Samsun ve Şırnak'ta, ikinci etabı ise 23-24 Mart'ta Mersin, Konya, Eskişehir, Manisa, Malatya, Tunceli, Kayseri, Sivas, Mardin, Van-Erciş ve Trabzon'da yapılacak.

Yorumlar


Hüseyin Türk basketbolu elindeki yetenekli gençlere süre veripte donanımlı, insiyatif alan lider oyuncular yetiştirdi de bizler mi göremiyoruz. Bırakın gençlerin önünü kesmeyi okullarına önem versinlerde okusunlar. Sevgili Tbf yöneticileri önce elinizdeki havuzda bulunan gençleri bir oyuncu yapabilmenin yolunu bulun, ama yok paraya gidiyorlar yok velileri öyle yok şöyle deyipte istisnai olaylar ile insanların gözünü boyamayın. Yaptığınız tek şey gençleri klüplere peşkeş çekmek.
08-03-2018 22:21

Yorum Yazın


Tweetlerimiz